تحقبق ضرورت آموزش مربیان تربیت بدنی در زمینه طب ورزشی -دانلود فوری

تحقبق ضرورت آموزش مربیان تربیت بدنی در زمینه طب ورزشی

دانلود تحقبق ضرورت آموزش مربیان تربیت بدنی در زمینه طب ورزشی , دانلود فوری تحقبق ضرورت آموزش مربیان تربیت بدنی در زمینه طب ورزشی ,  تحقبق ضرورت آموزش مربیان تربیت بدنی در زمینه طب ورزشی کامل و قابل ویرایش

تحقیق فایل ضرورت آموزش مربیان تربیت بدنی در زمینه طب ورزشی;مقاله ضرورت آموزش مربیان تربیت بدنی در زمینه طب ورزشی ;تحقیق ضرورت آموزش مربیان تربیت بدنی;مربیان تربیت بدنی در زمینه طب ورزشی

 

تحقبق ضرورت آموزش مربیان تربیت بدنی در زمینه طب ورزشی

تحقبق ضرورت آموزش مربیان تربیت بدنی در زمینه طب ورزشی

دسته بندی تربیت بدنی
فرمت فایل doc
حجم فایل 176 کیلو بایت
تعداد صفحات 190
برای دانلود فایل روی دکمه زیر کلیک کنید
دریافت فایل

توضیحات :

فایل ورد تحقبق ضرورت آموزش مربیان تربیت بدنی در زمینه طب ورزشی دارای 190 صفحه در قالب Word.

بخشی ازمتن:

از آنجا كه مربی ورزش درتماس نزدیك با ورزشكار است و بیشترین تأثیر را روی او دارد ، توجه به كیفیت و كمیت آموزش مربیان از اهمیت خاصی برخوردار است . این آموزش‌ها ، چنانچه از ابتدا و در زمینه‌ های متنوع به اجرا در آیند ، بی‌شك می‌توانند پایه‌ریزی ورزشی صحیح وعلمی در رشته‌های گوناگون باشند . مربیان در درجات متفاوت تحصیلی ، خصوصاً تحصیل كنندگان دانشكده‌های تربیت بدنی میتوانند در كنار درسهای عملی و تئوری مختلف ، از زمینه‌های علمی مكمل ورزش نیز بهره جویند .

در بخش طب ورزشی كه جزء لاینفك علوم ورزشی می‌باشد ، اهمیت موضوع بسیار بالاست . آموزش زمینه‌ های مختلف طب ورزشی شامل تغذیه ورزشی ، روانشناسی ورزشی ، علم تمرین ، حركات اصلاحی ، بیماریها و ورزش ، دوپینگ ، آسیب شناسی در رشته‌های ورزشی و نحوه برخورد با آسیب‌ها و نوع درمان آنها در صورت اجرای مناسب ، میتواند ورزش علمی و جذاب را كه از نظر پزشكی هم ضامن سلامتی باشد ، رقم بزند .

اگر به تعریف ورزش ازدیدگاه پزشكی توجه كنیم كه عبارت است از فعالیت با نشاط جهت زندگی سالم در می‌یابیم كه زمینه‌های ایجاد این نوع حركات را ، در آ‌موزش صحیح ورزش با توجه به اصول علمی و طب ورزشی خواهیم یافت . متاسفانه در حال حاضر ، یا به موضوعات ذكر شده توجه نمیشود یا در صورت وجود سرفصل‌های طب ورزش در آموزش مربیان ، تدریس مباحث آن توسط افراد غیر متخصص صورت می‌گیرد .

لذا شاهد آن هستیم كه جامعه ورزشی به شكل غیر علمی به ورزش می‌پردازد . یا مربیان ورزش ، بدون آگاهی لازم به افرادی كه دارای سنین متفاوت و مشكلات جسمی مختلف هستند ، ورزش یكسانی را توصیه می‌كنند و آموزش می‌دهند كه منجر به صدمات جسمی و حتی تهدید سلامت ورزشكار و در نهایت ترك ورزش مناسب می‌شود .

مسئولان محترم تربیت بدنی ، باید توجه خاصی نسبت به امر ‌آموزش طب ورزش ، در حد پایه برای مربیان و دانشجویان این رشته‌ها در دانشگاه مبذول دارند ، بدیهی است نتایج مثبت و سازنده این حركت علمی به نفع جامعه ورزشی خواهد بود و به ایجاد زمینه‌های صحیح ورزش همگانی و تحقق جامعه سالم منجر خواهد شد .

معاینات پزشكی كودكان و نوجوانان ورزشكار

با گسترش و توسعه ورزش در جوامع بشری ، توجه به ورزش در دوران كودكی و سنین بلوغ ، جایگاه خاص خود را یافته است ، اما علم ورزش و طب ورزشی نیز در راستای توسعه ورزش در این سنین همراه و همگام با ورزش در جهت معرفی اصول علمی و ارائه راهكارهای مناسب حركت كرده است . معاینات پزشكی قبل از شركت در مسابقات و تمرینات ورزشی ( PSE) با گرفتن شرح حال و انجام معاینات بویژه سیستم عضلانی اسكلتی شروع می‌شود . این مرحله می‌تواند در 8-1% كودكان ورزشكار مشكلات احتمالی را پیش‌بینی نموده و مانع از شركت كمتر از یك درصد آنان در فعالیتهای ورزشی گردد.

هدف از معاینات پزشكی كاهش میزان آسیب‌های ورزشی یا مرگ ناگهانی ناشی از ورزش در كودكان دارای بیماریهای جسمی زمینه‌ ای است كه قبلاً تشخیص داده نشده‌اند . لذا این موضوع از ورزش در كودكان دارای بیماریهای جسمی زمینه‌ای است كه قبلاً تشخیص داده نشده‌اند . لذا این موضوع از لحاظ مسائل قانونی و بیمه ورزشی نیز مهم می‌باشد . لازم به ذكر است انجام بیمه ورزشی جهت حضور در كلیه تمرینات و مسابقات برای كودكان ورزشكار الزامی است .در صورت امكان باید معاینات پزشكی (PSE) با ویزیت‌ های سالیانه كودكان با تأكید بر مراقبت‌های پیشگیری همراه باشد .بهترین زمان برای انجام معاینات پزشكی 6-3 هفته قبل از شروع مسابقات است كه طی این مدت در صورت وجود آسیبهای قبلی زمان كافی جهت بهبودی و شناسائی موارد جدید آسیب دیدگی وجود داشته باشد . در صورت عدم وجود علامت بالینی در معاینات نیاز به انجام آ‌زمایش نیست . 75 درصد یافته‌های مهم براساس شرح حال كودك مشخص می‌ گردد كه در این مرحله پرسیدن سوالاتی راجع به گذشته كودك ورزشكار از والدین نقش اساسی دارد .

این سئوالات بیشتر در ارتباط با سابقه پزشكی قبلی ، جراحی ، اختلالات قلبی عروق ، ریوی ، پوستی ، بینائی ، عضلانی اسكلتی ، سلامت روحی و روانی – عصبی و اختلالات قاعدگی در دختران ورزشكار می‌باشند . همچنین وضعیت واكسیناسیون ، آلرژی و تغذیه نیز اهمیت دارد .

شایعترین مشكلی كه در معاینات پزشكی دیده می شود آسیبهای ورزشی قبلی است كه مورد بررسی و درمان قرار نگرفته‌ اند . بنابراین ارزیابی وضعیت عملكرد سیستم عضلانی اسكلتی بویژه زانو و مچ پا مهم است .

مرگ ناگهانی در كودك ورزشكار بیشتر ناشی از مشكلات شناخته نشده قلبی شامل بزرگی قلب ، ناهنجاری عروق كرونری یا پارگی آئورت است .در بسیاری موارد بیماری قلبی زمینه‌ ای بدون علامت فقط با مرگ ناگهانی حین ورزش بروز می‌ كند .

رادیوگرافی قفسه سینه ، نوار قلب (ECG) و اكوكاردیوگرافی
( Echocardiography) بصورت روتین توصیه نمی شود ولی در صورت شك به وجود اختلال زمینه‌ای قلبی در كودك ورزشكار براساس شرح حال ومعاینات با مشاوره متخصص قلب و عروق یا فوق تخصص بیماری‌های قلبی كودكان انجام موارد فوق الزامی است كه اهمیت موضوع بویژه در صورت وجود سابقه‌ای از سنكوپ ، طپش قلب ، تنگی نفس حین ورزش ، بیماری قلبی در بستگان درجه یك ، سندرم Q-T طولانی ، كاردیومیوپاتی هیپرتروفیك و سندرم مارفان چند برابر خواهد بود .

جدول1-01 معاینات پزشكی كودكان قبل از شركت در مسابقات و تمرینات ورزشی (PSE)

توصیه‌های فدراسیون جهانی طب ورزشی

1)‌ باید قبل از شروع ورزش هر شركت كننده مورد معاینات پزشكی وسیعی قرار گیرد تا اطمینان حاصل شود كه فقط كودكان بدون عوامل خطر برای سلامتی به ورزش رقابتی پذیرفته شوند . برای جلوگیری از صدمات ناشی از فشار و تمرین بیش از حد كه در نوجوانان شایعتر است ، نظارت طبی كامل و منظم لازم است .

2) مربی علاوه بر مربیگری ، مسئولیت تربیت و آموزش كودكانی كه به او اعتماد كرده‌اند را نیز بر عهده دارد مربی باید در مورد مسایل بیولوژیكی ، جسمی و اجتماعی خاص رشد كودكان اطلاعاتی داشته باشد و بتواند از آنها در حرفه‌اش استفاده نماید .

و…

آی پی پی تی را به خاطر بسپارید و بهترین و سالم ترین فایل ها را برای شما از کل وب جمع آوری کردم

و هر لحظه از طریق تلگرام یا پیامک در نهایت تماس در خدمت کاربران برای پاسخگویی هستیم 

به بزرگترین بانک دانلود مقاله پاورپوینت نمونه سوال پرسشنامه پایان نامه  و پیشینه و فایل های گرافیکی خوش آمدید 
آی پی پی تی را به خاطر بسپارید و بهترین و سالم ترین فایل ها را برای شما از کل وب جمع آوری کردم و هر لحظه از طریق تلگرام یا پیامک در نهایت تماس در خدمت کاربران برای پاسخگویی هستیم

شماره پشتیبانی سایت آی پی پی تی  09214087336

دانلود تحقبق ضرورت آموزش مربیان تربیت بدنی در زمینه طب ورزشی

دانلود تحقبق ضرورت آموزش مربیان تربیت بدنی در زمینه طب ورزشی

دانلود تحقبق ضرورت آموزش مربیان تربیت بدنی در زمینه طب ورزشی

دانلود تحقبق ضرورت آموزش مربیان تربیت بدنی در زمینه طب ورزشی

دانلود تحقبق ضرورت آموزش مربیان تربیت بدنی در زمینه طب ورزشی

دانلود تحقبق ضرورت آموزش مربیان تربیت بدنی در زمینه طب ورزشی , دانلود تحقبق ضرورت آموزش مربیان تربیت بدنی در زمینه طب ورزشی , دانلود تحقبق ضرورت آموزش مربیان تربیت بدنی در زمینه طب ورزشی , فایل تحقبق ضرورت آموزش مربیان تربیت بدنی در زمینه طب ورزشی , قابل ویرایش تحقبق ضرورت آموزش مربیان تربیت بدنی در زمینه طب ورزشی , پکیج تحقبق ضرورت آموزش مربیان تربیت بدنی در زمینه طب ورزشی,  تحقبق ضرورت آموزش مربیان تربیت بدنی در زمینه طب ورزشی , فایل تحقبق ضرورت آموزش مربیان تربیت بدنی در زمینه طب ورزشی

خرید ساعت مچی  دانلود آهنگ جدید  فروشگاه اینترنتی کفش  دانلود پاورپوینت آماده  دانلود مقاله