تحقیق با موضوع سیری در نگارگری لیرلتی از قدیم تا اكنون -دانلود فوری

تحقیق با موضوع سیری در نگارگری لیرلتی از قدیم تا اكنون

دانلود تحقیق با موضوع سیری در نگارگری لیرلتی از قدیم تا اكنون , دانلود فوری تحقیق با موضوع سیری در نگارگری لیرلتی از قدیم تا اكنون ,  تحقیق با موضوع سیری در نگارگری لیرلتی از قدیم تا اكنون کامل و قابل ویرایش

تحقیق در مورد سیری در نگارگری لیرلتی از قدیم تا اکنون;تحقیق سیری در نگارگری لیرلتی از قدیم تا اکنون;دانلود مقاله سیری در نگارگری لیرلتی از قدیم تا اکنون;سیری در نگارگری;سیری در نگارگری لیرلتی;سیری در نگارگری لیرلتی از قدیم تا اکنون;مقاله در مورد سیری در نگارگری لیرلتی از قدیم تا اکنون;مقاله سیری در نگارگری لیرلتی از قدیم تا اکنون

 

تحقیق با موضوع سیری در نگارگری لیرلتی از قدیم تا اكنون

تحقیق با موضوع سیری در نگارگری لیرلتی از قدیم تا اكنون

دسته بندی هنر و گرافیک
فرمت فایل doc
حجم فایل 67 کیلو بایت
تعداد صفحات 91
برای دانلود فایل روی دکمه زیر کلیک کنید
دریافت فایل

توضیحات :

فایل تحقیق با موضوعسیری در نگارگری لیرلتی از قدیم تا اكنوندر قالب Word دارای 91 صفحه.

بخشی از متن :

پیشگفتار:

هنر ایران به لحاظ قدمت و زیبایی همیشه مورد توجه محققان بوده است.

هنر ایرانی هنری اصیل و سنتی است كه از دیرباز مورد توجه منتقدان و پژوهشگران قرار گرفته است و در این راستا آثار هنری به جای مانده از جمله نقاشیهای دیواری و سفالها و كاشیها و نقاشیهای مینیاتور كه عموماَ برای زینت بخشیدن به نسخ خطی كاربرد داشته است مهمترین نقش را بازی كرده اند و به راحتی اندیشه ها و تفكرات وفرهنگها و آداب و رسوم ملتی را به نمایش گذاشته اند كه از تمدنی دیرپا و قدرتمند برخوردار بوده اند.

پیشینه ملی وعقیدتی كه از ادوار كهن به هنرمندان نگارگر دوران اسلامی رسیده بود با عقاید دینی و الهی اسلام عجین شده و تركیبی موزون پدید آورد كه اگر چه در تمامی عرصه های هنر ی شاهد آن بودیم ولی در نگارگری ایرانی به كمال اوج و شكوفایی خویش رسید.

هنرمندان نگارگر با استفاده از نمادها نقوش گیاهی انسانها و نقشهای جامه ها و استفاده از درخشندگی رنگها دنیای ذهنی خویش را به عرصه ظهور رساندند و در این راستا ازظرافت و دقت و مهارت همچون ابزاری قدرتمند برای رسیدن به هدف خود سود جسته اند.

جهت انجام این پژوهش ابتدا به كتابهاو مجلات مربوط به دوره اسلامی و مینیاتور ایران رجوع گردیده و پژوهش به صورت كتابخانه ای انجام شد.

لازم به ذكر می باشد كه منابع محدود تصویری و كیفیت نامناسب بعضی از منابع موجود و همچنین عدم امكانات مناسب جهت تهیه تصاویر مورد نظر از جمله موانع موجود بر سر راه انجام این پژوهش بشمار می رفتند.

چكیده:

شروع نقاشی ایران را می توان در نقاشیهای دیواری ادوار پیش ازتاریخ بویژه دوران پارتیان و ساسانیان جستجو كرد. هنر پارتیان و ساسانیان در ادامه با نقوش كتابهای مانویان پیوند می خورد و این نقاشیها در دوران بعدی مینیاتور ایران را تشكیل می دهند.

تفكر و اندیشه عرفانی واسلامی ازطریق نفوذ در ادبیات به نقاشی نیز وارد می شود این اندیشه ها ازدیرباز در ایران باستان ریشه داشته است. استفاده از نمادها و سمبل ها و پرهیز از هر نوع طبیعت گرایی تلاشی بوده است برای ساختن دنیای خیالی و مثالی و نمایشی از اندیشه های الهی.

رساله حاضر پژوهشی است درباره نگرش هنرمندان قرون هفتم تا دهم هجری وتاثیر اندیشه های آنان درتصویر انسان و طبیعت در نقاشیهای مینیاتور.

البته عوامل دیگری از جمله نظام حاكم و عوامل محیطی نیز تاثیری در نحوه ترسیم این نقاشیها داشته است.

در این پژوهش سعی شده است ارتباط بین عرفان و مذهب وتاثیر آن بر روی هنر ایجادهنر دینی و نگرش عارفانه هنرمندان نگارگر وتاثیر این نگرش بر روی انسان و طبیعت و نحوه ارتباطی كه بین این دو درتصاویر برقرار شده است مورد بررسی قرار بگیرد.

مقدمه:

نقاشی ایران از جمله هنرهای طراز اول آسیاست. این هنردارای معیارها و ضوابط سنتی مشترك با نقاشی هندی، چینی و ژاپنی است ولی در حدود حجم خود خصوصیاتی خاص و بی همتا دارد.

مرزبندی ها و محدودیتهای آن روشن و بارز است، لیكن درست به موجب همین مرزبندیها و محدودیتها، اهداف و مقاصد خویش را با انسجامی‌ویژه ، پی جویی كرده است. اصولاَ هنر تصویری را در ایران محدود به نگارگری می‌دانند مخصوصاَ نگاره هایی كه برای نسخ خطی تدارك دیده شده اند. از آنجا كه بخش اعظم دیوارنگاره ها محو شده اند اما هنوز هم این نگاره ها میزانی برای سنجش و ارزیابی است.

نقاشی دیواری از همان ادوار پیشین، برای تزئین كاخها به كار رفته است، این مطلب از منابع ادبی و ازقطعات بازمانده و مكشوفه ازروزگاران قبل از تاریخ و قبل از اسلام معلوم می‌شود. نقاشی های دیواری كه خارج از مرزهای واقعی سیاسی ایران، ولی در حوزه فرهنگی آن قرار دارد، هنر تصویری دوران قبل از اسلام را تشكیل می‌دهد. قبل از سده دوم وسوم هجری نمونه ای از آثار نگارگری ایران به دست نیامده است. و فقط قطعاتی از كتابهای مانویان مكشوفه در تورفان موجود است از این رو وقفه ای حدود سه قرن در تاریخ نگارگری ایران به وجود آمده كه اطلاعاتی در خصوص آن در دست نیست. بنابر، این پی جویی تاریخ هنر نگارگری ایران است كه در قرن دهم پس از نفوذ غرب نقاشی ایرانی به آرامی‌از سنت گذشته فاصله می‌گیرد و در قرون بعدی بی توجه به هنراصیل نگارگری حركتی نورا آغاز می‌كند.

نگارگری ایرانی مانند هر هنر دیگر ایرانی، از تفكر و اندیشه اسلامی‌و عرفانی بی بهره نیست، اندیشه های عرفانی در تار و پود هنر نگارگری نیز ریشه یافته اند و این مرهون نفوذ عرفان در ادبیات داستانی و حماسی می‌باشد. هنگامی‌كه هنرمند نگارگر به تصویر داستان های حماسی و گاه عاشقانه می‌پردازد از این اندیشه ها غافل نبوده و با جهان بینی خیالی و ماورایی خویش را به تصویر می‌كشد.

بررسی وآشنایی با جهان بینی و نوع نگرش هنرمندان نگارگر و تفكر آنان كه موجب ایجاد آثاری جاودانه شده است از اهداف این پژوهش می‌باشد كه در این راستا ارتباطی كه نگارگر بین انسان و طبیعت در طی قرن چهارم برقرار كرده است و انسانی كه در این نگاره ها ازقرنی به قرن دیگر، دچار تحول و تكامل شده است، علاوه بر خصوصیات ظاهری، از لحاظ معنایی نیز رشد قابل توجهی یافته كه در این پژوهش مورد توجه بوده است.

البته نمی‌توان در این میان از نقش حكام و افراد متنفذی كه با حمایت یا عدم حمایت از هنرمندان، موجبات رشد و شكوفایی را برای این قشر از جامعه ایجاد می‌كردند یا مانع از ادامه پیشرفتشان می‌شده اند نادیده گرفت. پیش زمینه‌های تحقیقی در این مورد محدود و انگشت شمار بوده است و بیشتر به تحول و خصوصیات ظاهری انسان یا طبیعت بطور مجزا پرداخته است از جمله رنگ آمیزی های طبیعت و یا نقوشی كه از ممالك دیگر به هنر طبیعت پردازی ایران وارد شده است و یا نوع پوشش و جامه ها و یا مسائلی از این قبیل.

و…

فهرست مطالب :

فصل دوم 7

فصل چهارم 7

نگرش به انسان و طبیعت در نگارگری ایرانی: 18

مكاتب عباسی و سلجوقی : 30

مكتب مغول : 35

مكاتب شیراز ،‌‌ جلایری و تیموری : 41

مكتب هرات : 44

مینیاتور ایران در دوران صفویه : 47

هنر دینی : 57

سیر تصوف در ادبیات و هنر ایران : 60

سیر عرفان در ادبیات ایران :‌ 65

هم زیستی عرفان و تصوف در نگارگری و سخنوری : 70

هنر نگارگری قرون هفتم و هشتم هجری: 79

نتیجه: 82

فهرست منابع و مآخذ : 86

آی پی پی تی را به خاطر بسپارید و بهترین و سالم ترین فایل ها را برای شما از کل وب جمع آوری کردم

و هر لحظه از طریق تلگرام یا پیامک در نهایت تماس در خدمت کاربران برای پاسخگویی هستیم 

به بزرگترین بانک دانلود مقاله پاورپوینت نمونه سوال پرسشنامه پایان نامه  و پیشینه و فایل های گرافیکی خوش آمدید 
آی پی پی تی را به خاطر بسپارید و بهترین و سالم ترین فایل ها را برای شما از کل وب جمع آوری کردم و هر لحظه از طریق تلگرام یا پیامک در نهایت تماس در خدمت کاربران برای پاسخگویی هستیم

شماره پشتیبانی سایت آی پی پی تی  09214087336

دانلود تحقیق با موضوع سیری در نگارگری لیرلتی از قدیم تا اكنون

دانلود تحقیق با موضوع سیری در نگارگری لیرلتی از قدیم تا اكنون

دانلود تحقیق با موضوع سیری در نگارگری لیرلتی از قدیم تا اكنون

دانلود تحقیق با موضوع سیری در نگارگری لیرلتی از قدیم تا اكنون

دانلود تحقیق با موضوع سیری در نگارگری لیرلتی از قدیم تا اكنون

دانلود تحقیق با موضوع سیری در نگارگری لیرلتی از قدیم تا اكنون , دانلود تحقیق با موضوع سیری در نگارگری لیرلتی از قدیم تا اكنون , دانلود تحقیق با موضوع سیری در نگارگری لیرلتی از قدیم تا اكنون , فایل تحقیق با موضوع سیری در نگارگری لیرلتی از قدیم تا اكنون , قابل ویرایش تحقیق با موضوع سیری در نگارگری لیرلتی از قدیم تا اكنون , پکیج تحقیق با موضوع سیری در نگارگری لیرلتی از قدیم تا اكنون,  تحقیق با موضوع سیری در نگارگری لیرلتی از قدیم تا اكنون , فایل تحقیق با موضوع سیری در نگارگری لیرلتی از قدیم تا اكنون

خرید ساعت مچی  دانلود آهنگ جدید  فروشگاه اینترنتی کفش  دانلود پاورپوینت آماده  دانلود مقاله