تحقیق با موضوع هخامنشیان 50 صفحه -دانلود فوری

تحقیق با موضوع هخامنشیان 50 صفحه

دانلود تحقیق با موضوع هخامنشیان 50 صفحه , دانلود فوری تحقیق با موضوع هخامنشیان 50 صفحه ,  تحقیق با موضوع هخامنشیان 50 صفحه کامل و قابل ویرایش

مقاله درباره هخامنشیان;تحقیق درباره هخامنشیان;پادشاهان هخامنشی;مقاله هخامنشی

 

تحقیق با موضوع هخامنشیان 50 صفحه

تحقیق با موضوع هخامنشیان 50 صفحه

دسته بندی تاریخ و ادبیات
فرمت فایل doc
حجم فایل 463 کیلو بایت
تعداد صفحات 50
برای دانلود فایل روی دکمه زیر کلیک کنید
دریافت فایل

توضیحات :

فایل تحقیق با موضوع هخامنشیان 50 صفحه ، در قالب word قابل ویرایش.

قسمتی از متن :

مقدمه

هخامنشیان نام دودمانی پادشاهی در ایران پیش از اسلام است. پادشاهان این دودمان از پارسیان بودند و تبار خود را به «هخامنش» می‌رساندند که سرکردهٔ طایفه‌ پاسارگاد از طایفه‌های پارسیان بوده است.هخامنشیان نخست پادشاهان بومی پارس و سپس انشان بودند ولی با شکستی که کوروش بزرگ بر ایشتوویگو واپسین پادشاه ماد وارد ساخت و سپس فتح لیدیه و بابل پادشاهی هخامنشیان تبدیل به شاهنشاهی بزرگی شد. از این رو کوروش بزرگ را بنیادگذار شاهنشاهی هخامنشی می‌دانند.

به قدرت رسیدن پارسی‌ها و سلسله هخامنشی ( ۳۳۰-۵۵۰ قبل از میلاد) یکی از وقایع مهم تاریخ قدیم است. اینان دولتی تأسیس کردند که دنیای قدیم را به استثنای دو سوم یونان در تحت تسلط خود در آوردند. شاهنشاهی هخامنشی را نخستین امپراتوری تاریخ جهان می‌‌دانند.

کشور و سرزمین

پارسی‌ها مردمانی آریایی نژاد بودند که مشخص نیست از چه زمانی به فلات ایران آمده بودند. آنان ازقوم آریایی پارس یا پارسواش بودند که درکتیبه‌های آشوری از سده نهم پیش از میلاد مسیح نام آنان آمده است. پارس ها همزمان با مادها به نواحی غربی ایران سرازیر شدند و پیرامون دریاچه ارومیه و کرمانشاهان ساکن گردیدند. با ضعف دولت عیلام، نفوذ قوم پارس به خوزستان‌ و نواحی ‌مرکزی فلات ایران‌ گسترش یافت.

برای نخستین بار درسالنامه‌های آشوری سلمانسر سوم در سال ۸۳۴ ق. م، نام کشور « پارسوآ» در جنوب و جنوب غربی دریاچه ارومیه برده شده‌است. بعضی از محققین مانند راولین سن عقیده دارند که مردم پارسواش همان پارسی‌ها بوده‌اند. تصور می‌شود اقوام پارسی پیش از این که از میان دوره‌های جبال زاگرس به طرف جنوب و جنوب شرقی ایران بروند، در این ناحیه توقف کوتاهی نمودند و در حدود ۷۰۰ سال پیش از میلاد در ناحیه پارسوماش، روی دامنه‌های کوه‌های بختیاری در جنوب شرقی شوش در ناحیه‌ای که جزو کشور ایلام بود، مستقر گردیدند. از کتیبه‌های آشوری چنین استنباط می‌شود که در زمان شلم نصر ( ۷۱۳-۷۲۱ ق. م) تا زمان سلطنت آسارهادون (۶۶۳ ق. م)، پادشاهان یا امراء پارسوا، تابع آشور بوده‌اند. پس از آن درزمان فرورتیش (۶۳۲-۶۵۵ ق. م) پادشاه ماد به پارس استیلا یافت و این دولت را تابع دولت ماد نمود.

مردم و طوایف

هرودوت می‌گوید: پارسی‌ها به شش طایفه شهری و ده نشین و چهار طایفه چادرنشین تقسیم شده‌اند. شش طایفه اول عبارتند از: پاسارگادیان، رفیان، ماسپیان، پانتالیان، دژوسیان و گرمانیان. چهار طایفه دومی عبارتند از: داییها، مردها، دروپیک‌ها و ساگارتی ها. از طوایف مذکور سه طایفه اول بر طوایف دیگر، برتری داشته‌اند و دیگران تابع آنها بوده‌اند.

پارس ها همزمان با مادها به نواحی غربی ایران سرازیر شدند و پیرامون دریاچه ارومیه و کرمانشاهان ساکن گردیدند. برای نخستین بار درسالنامه‌های آشوری سلمانسر سوم در سال ۸۳۴ ق. م، نام کشور (پارسوآ) در جنوب و جنوب غربی دریاچه ارومیه برده شده‌است. بعضی از محققین مانند راولین سن عقیده دارند که مردم پارسوا همان پارسی‌ها بوده‌اند.

و…

فهرست برخی از مطالب :

 • مقدمه
 • کشور و سرزمین
 • مردم و طوایف
 • شاهنشاهان هخامنشی
 • تمدن و فرهنگ هخامنشی
 • لباس ویژه شاهنشاه
 • کشورداری
 • مرگ کوروش کبیر
 • سلطنت داریوش بزرگ
 • وضع اجتماعی و اقتصادی در دوره هخامنشی
 • برافتادن شاهنشاهی هخامنشی
 • انواع فضاها و عرصه ها
 • تالارها یا كاخ های حكومتی و تشریفاتی
 • فضاهای ورودی و دروازه ها
 • آرامگاه ها یا دخمه ها
 • عرصه ها و فضاهای خدماتی و نظامی
 • ایوان و پلكان شرقی آپادانا
 • و..

آی پی پی تی را به خاطر بسپارید و بهترین و سالم ترین فایل ها را برای شما از کل وب جمع آوری کردم

و هر لحظه از طریق تلگرام یا پیامک در نهایت تماس در خدمت کاربران برای پاسخگویی هستیم 

به بزرگترین بانک دانلود مقاله پاورپوینت نمونه سوال پرسشنامه پایان نامه  و پیشینه و فایل های گرافیکی خوش آمدید 
آی پی پی تی را به خاطر بسپارید و بهترین و سالم ترین فایل ها را برای شما از کل وب جمع آوری کردم و هر لحظه از طریق تلگرام یا پیامک در نهایت تماس در خدمت کاربران برای پاسخگویی هستیم

شماره پشتیبانی سایت آی پی پی تی  09214087336

دانلود تحقیق با موضوع هخامنشیان 50 صفحه

دانلود تحقیق با موضوع هخامنشیان 50 صفحه

دانلود تحقیق با موضوع هخامنشیان 50 صفحه

دانلود تحقیق با موضوع هخامنشیان 50 صفحه

دانلود تحقیق با موضوع هخامنشیان 50 صفحه

دانلود تحقیق با موضوع هخامنشیان 50 صفحه , دانلود تحقیق با موضوع هخامنشیان 50 صفحه , دانلود تحقیق با موضوع هخامنشیان 50 صفحه , فایل تحقیق با موضوع هخامنشیان 50 صفحه , قابل ویرایش تحقیق با موضوع هخامنشیان 50 صفحه , پکیج تحقیق با موضوع هخامنشیان 50 صفحه,  تحقیق با موضوع هخامنشیان 50 صفحه , فایل تحقیق با موضوع هخامنشیان 50 صفحه

خرید ساعت مچی  دانلود آهنگ جدید  فروشگاه اینترنتی کفش  دانلود پاورپوینت آماده  دانلود مقاله