تحقیق درباره انقلاب اسلامی ایران و نظریه اسكاچپل -دانلود فوری

تحقیق درباره انقلاب اسلامی ایران و نظریه اسكاچپل

دانلود تحقیق درباره انقلاب اسلامی ایران و نظریه اسكاچپل , دانلود فوری تحقیق درباره انقلاب اسلامی ایران و نظریه اسكاچپل ,  تحقیق درباره انقلاب اسلامی ایران و نظریه اسكاچپل کامل و قابل ویرایش

مقاله  انقلاب اسلامی ایران و نظریه اسكاچپل ;تحقیق نظریه اسکاچیل ;تحقیق درباره انقلاب اسلامی ایران و نظریه اسكاچپل

 

تحقیق درباره انقلاب اسلامی ایران و نظریه اسكاچپل

تحقیق درباره انقلاب اسلامی ایران و نظریه اسكاچپل

دسته بندی علوم سیاسی
فرمت فایل doc
حجم فایل 18 کیلو بایت
تعداد صفحات 11
برای دانلود فایل روی دکمه زیر کلیک کنید
دریافت فایل

توضیحات :

تحقیق انقلاب اسلامی ایران و نظریه اسكاچپل دارای 11 صفحه در قالب Word قابل ویرایش.

بخشی از متن :

مقدمه

یكی از دستاوردهای انقلاب اسلامی فرو شكستن قالب‌های فكری نظریه‌پردازی درمورد انقلاب‌هاست. ازجمله نظریه‌های مطرح در محافل علمی جهان، نظریه خانم تدا اسكاچپل دركتاب دولت‌ها و انقلاب‌های اجتماعی است كه همزمان با پیروزی انقلاب اسلامی درسال 1979م به چاپ رسید.

انقلاب اسلامی ایران كه مبتنی بر آموزه‌های شیعی است، درسال 1357 (1979م) به پیروزی رسید. ماهیت انقلابی اندیشه شیعی، اعتقاد به ظهور منجی موعود(عج) و برپایی حكومتی بر محور عدل و عدالت موجب پویایی تفكر شیعی بوده و سبب گردیده است تا شیعیان از وضع موجود ناراضی بوده و همواره به سوی وضعی مطلوب‌تر گام بر دارند.

بر این اساس، سیر تاریخی تفكر شیعه حاكی از آن است كه اندیشه سیاسی شیعه با توجه به وضع و شرایط هر زمان در قالبی خاص ظهور نموده و موجب بقای سازمان خویش گردیده است.
اگر چه شیعه در طول حیات خویش در دوران‌های مختلف در قالب مفاهیمی همچون تقیه موجودیتش را حفظ نموده است؛ اما وجود مفاهیمی همچون امر به معروف و نهی از منكر، جهاد، ظلم‌ستیزی و دفاع از مبانی و اصول اسلام دایره تقیه را محدود ساخته و شیعه را به اقدام عملی ملزم می‌سازد. بنابراین نارضایتی و خشم از وضع موجود و آرمان وضع مطلوب آن گاه كه در كنار حس پرخاشگری و ظلم‌ستیزی قرار گیرد، منجر به وقوع تحولی در راستای نفی وضع موجود و جایگزینی وضعیت مطلوب خواهد شد. در این میان آنچه محرك اصلی خواهد بود مكتبی است كه این اندیشه بر اساس آن شكل گرفته است.

برای وقوع چنین تحولی در كنار شاخصه‌های فوق، وجود رهبری آگاه و عالم كه نمونه‌ای از انسان ایده‌آل اسلام باشد ضروری می‌نماید؛ چراكه در هر مرحله از این حركت تحول‌آفرین امكان انحراف از مسیر حقیقت و موج‌سواری شخصیت‌های فرصت‌طلب دور از ذهن نمی‌باشد و تاریخ گواه این مطلب است كه حركت‌های آزادی‌بخش شیعی همچون نهضت مشروطیت و نهضت ملی‌شدن صنعت نفت چگونه از مسیر اصلی به بیراهه كشانده شد.

و…

قهرست مطالب :

  • مقدمه
  • نظریه اسكاچپل
  • تحول در نظریه اسكاچپل
  • منابع و مآخذ

آی پی پی تی را به خاطر بسپارید و بهترین و سالم ترین فایل ها را برای شما از کل وب جمع آوری کردم

و هر لحظه از طریق تلگرام یا پیامک در نهایت تماس در خدمت کاربران برای پاسخگویی هستیم 

به بزرگترین بانک دانلود مقاله پاورپوینت نمونه سوال پرسشنامه پایان نامه  و پیشینه و فایل های گرافیکی خوش آمدید 
آی پی پی تی را به خاطر بسپارید و بهترین و سالم ترین فایل ها را برای شما از کل وب جمع آوری کردم و هر لحظه از طریق تلگرام یا پیامک در نهایت تماس در خدمت کاربران برای پاسخگویی هستیم

شماره پشتیبانی سایت آی پی پی تی  09214087336

دانلود تحقیق درباره انقلاب اسلامی ایران و نظریه اسكاچپل

دانلود تحقیق درباره انقلاب اسلامی ایران و نظریه اسكاچپل

دانلود تحقیق درباره انقلاب اسلامی ایران و نظریه اسكاچپل

دانلود تحقیق درباره انقلاب اسلامی ایران و نظریه اسكاچپل

دانلود تحقیق درباره انقلاب اسلامی ایران و نظریه اسكاچپل

دانلود تحقیق درباره انقلاب اسلامی ایران و نظریه اسكاچپل , دانلود تحقیق درباره انقلاب اسلامی ایران و نظریه اسكاچپل , دانلود تحقیق درباره انقلاب اسلامی ایران و نظریه اسكاچپل , فایل تحقیق درباره انقلاب اسلامی ایران و نظریه اسكاچپل , قابل ویرایش تحقیق درباره انقلاب اسلامی ایران و نظریه اسكاچپل , پکیج تحقیق درباره انقلاب اسلامی ایران و نظریه اسكاچپل,  تحقیق درباره انقلاب اسلامی ایران و نظریه اسكاچپل , فایل تحقیق درباره انقلاب اسلامی ایران و نظریه اسكاچپل

خرید ساعت مچی  دانلود آهنگ جدید  فروشگاه اینترنتی کفش  دانلود پاورپوینت آماده  دانلود مقاله