تحقیق درباره بمباران 8 سال دفاع مقدس -دانلود فوری

تحقیق درباره بمباران 8 سال دفاع مقدس

دانلود تحقیق درباره بمباران 8 سال دفاع مقدس , دانلود فوری تحقیق درباره بمباران 8 سال دفاع مقدس ,  تحقیق درباره بمباران 8 سال دفاع مقدس کامل و قابل ویرایش

تحقیق درباره بمباران 8 سال دفاع مقدس ;تحقیق با موضع دفاع مقدس ;مقاله درباره بمباران دفاع مقدس

 

تحقیق درباره بمباران 8 سال دفاع مقدس

تحقیق درباره بمباران 8 سال دفاع مقدس

دسته بندی علوم سیاسی
فرمت فایل doc
حجم فایل 23 کیلو بایت
تعداد صفحات 20
برای دانلود فایل روی دکمه زیر کلیک کنید
دریافت فایل

توضیحات :

تحقیق بمباران هشت سال دفاع مقدس دارای 20 صفحه در قالب word با فرمت Doc.

بخشی از متن :

جنگ تحمیلی برای صنعت نفت نه با شلیک نخستین گلوله به پالایشگاه بزرگ نفت آبادان که با فتنه های تحریک آمیز آمریکا و متحدانش و کوردلی منافقان برای انجام عملیات خرابکارانه در خطوط لوله و تاسیسات نفتی کشور ماه ها پیش از 31 شهریور 1359، در مناطق نفت خیز جنوب آغاز شد.

پیش از گلوله باران پالایشگاه بزرگ نفت آبادان و جزیره خارگ در لحظات آغازی روز 29شهریور، شروع جنگ برای صنعت نفت کشور و البته برای مناطق نفت خیز جنوب به عنوان خط مقدم این جبهه مقدس، ماه ها قبل با انجام عملیات خرابکارانه در خطوط لوله نفت ایران که با تحریک رژیم بعث حاکم بر همسایه غربی و کشورهای معاند همراه بود، آغاز شد.

از سوی دیگر عملیات حفاری شرکت ملی نفت ایران در مناطق مرزی غرب کشور ابتدا با حملات ایذایی مختل و به دنبال آن با حمله مستقیم بعثی ها متوقف شد که در نتیجه آن نیروهای دشمن برخی تجهیزات و دکل های نفت ایران را به داخل خاک عراق منتقل کردند.

این حرکت دشمن نشان می داد که تنها راه ضربه زدن به میهن اسلامی را قطع شریان حیاتی اقتصاد؛ اخلال در روند تولید و صادرات نفت قرار داده است. در این زمان تدبیر و هوشیاری امام راحل و شهامت، شجاعت و آمادگی کامل مدیران و کارکنان صنعت نفت در پاسداری و دفاع از تاسیسات موجب شد تا هرچند مراکز و واحدهای مهم صنعت نفت کشور به طور پی در پی مورد آماج حملات دشمن قرار گیرد اما هیچ گاه روند تولید و صادرات نفت در طول هشت سال جنگ تحمیلی متوقف نشود.

رژیم بعث عراق با جنگنده بمب افکن های سوپراتاندارد فرانسوی، موشک‎های اگزوسه و آرما، هواپیماهای میگ و سوخو روسی و گازهای خردل آلمانی و مین های ایتالیایی و بسیاری از سلاح های پیشرفته آن روزها پیوسته به تاسیسات و خطوط لوله نفتی حمله می کرد و کارکنان صنعت نفت را مورد اصابت موشک های خود قرار می داد.

در طول سالیان جنگ، مدیران و کارکنان صنعت نفت در مناطق نفت خیز جنوب با وجود بیش از دو هزار و 500 حمله هوایی و موشکی لحظه ای چشم بر هم ننهادند و کمر خم نکردند و با جان دل تاسیسات و واحدهای نفتی در این مناطق را ایستاده و فعال نگه داشتند تا برنامه حفظ توان و استمرار تولید به میزان متوسط 3میلیون بشکه در روز محقق بماند.

و…

فهرست مطالب :

  • حملات دشمن به تمله خانه های مهم نفتی
  • حملات دشمن بر کارخانه‌های بهره‌برداری مناطق نفت خیز
  • حملات هوایی دشمن به واحدهای نمکزدایی
  • حملات هوایی دشمن و بمباران واحدهای نفتی
  • کارخانه‌ها و تاسیساتی که در زمان جنگ پس از بمباران بلافاصله بازسازی و در سرویس قرار گرفتند
  • سایر واحدها و تاسیساتی تخریب شده در جنگ که به طور اضطراری بازسازی شدند

آی پی پی تی را به خاطر بسپارید و بهترین و سالم ترین فایل ها را برای شما از کل وب جمع آوری کردم

و هر لحظه از طریق تلگرام یا پیامک در نهایت تماس در خدمت کاربران برای پاسخگویی هستیم 

به بزرگترین بانک دانلود مقاله پاورپوینت نمونه سوال پرسشنامه پایان نامه  و پیشینه و فایل های گرافیکی خوش آمدید 
آی پی پی تی را به خاطر بسپارید و بهترین و سالم ترین فایل ها را برای شما از کل وب جمع آوری کردم و هر لحظه از طریق تلگرام یا پیامک در نهایت تماس در خدمت کاربران برای پاسخگویی هستیم

شماره پشتیبانی سایت آی پی پی تی  09214087336

دانلود تحقیق درباره بمباران 8 سال دفاع مقدس

دانلود تحقیق درباره بمباران 8 سال دفاع مقدس

دانلود تحقیق درباره بمباران 8 سال دفاع مقدس

دانلود تحقیق درباره بمباران 8 سال دفاع مقدس

دانلود تحقیق درباره بمباران 8 سال دفاع مقدس

دانلود تحقیق درباره بمباران 8 سال دفاع مقدس , دانلود تحقیق درباره بمباران 8 سال دفاع مقدس , دانلود تحقیق درباره بمباران 8 سال دفاع مقدس , فایل تحقیق درباره بمباران 8 سال دفاع مقدس , قابل ویرایش تحقیق درباره بمباران 8 سال دفاع مقدس , پکیج تحقیق درباره بمباران 8 سال دفاع مقدس,  تحقیق درباره بمباران 8 سال دفاع مقدس , فایل تحقیق درباره بمباران 8 سال دفاع مقدس

خرید ساعت مچی  دانلود آهنگ جدید  فروشگاه اینترنتی کفش  دانلود پاورپوینت آماده  دانلود مقاله