تحقیق درباره روشهای جمع آوری و دفع زباله -دانلود فوری

تحقیق درباره روشهای جمع آوری و دفع زباله

دانلود تحقیق درباره روشهای جمع آوری و دفع زباله , دانلود فوری تحقیق درباره روشهای جمع آوری و دفع زباله ,  تحقیق درباره روشهای جمع آوری و دفع زباله کامل و قابل ویرایش

تحقیق درباره روشهای جمع آوری و دفع زباله ;مقاله درباره جمع آوری زباله ;فایل روش های جمع آوری زباله

 

تحقیق درباره روشهای جمع آوری و دفع زباله

تحقیق درباره روشهای جمع آوری و دفع زباله

دسته بندی محیط زیست
فرمت فایل doc
حجم فایل 23 کیلو بایت
تعداد صفحات 25
برای دانلود فایل روی دکمه زیر کلیک کنید
دریافت فایل

توضیحات :

تحقیق درباره روشهای جمع آوری و دفع زباله در 25 صفحه در قالب Word و قابل ویرایش.

بخشی از متن :

مقدمه

زباله به مواد زاید جامدی گفته می شود كه عمدتاً به واسطه فعالیت انسان در بخش‌های كشاورزی، صنعتی و شهری تولید می شوند.

انسان انواع مواد را با سختی از طبیعت به دست می آورد و به آسانی تبدیل به زباله كرده و به طبیعت باز می گرداند. در گذشته زباله ها در دوری تكوینی ایجاد و تبدیل می‌شدند؛ اما امروزه دیگر امكان چنین دوری وجود ندارد، زیرا میزان زباله ها بیش از آن است كه تجزیه و تبدیل آنها در یك دوره زمانی مناسب ممكن باشد.

در یك زیست بوم بكر و دست نخورده، مواد قابل تجزیه زباله ها به وسیله باكتری‌ها تجزیه شده مجدداً توسط موجودات و گیاهان مورد استفاده قرار می گیرند. یك اجتماع پر جمعیت انسانی به اندازه ای زباله تولید می كند كه تجزیه طبیعی آنها در محیط غیر ممكن است. بعضی از زباله ها نیز اصولاً در طبیعت غیر قابل تجزیه هستند. بنابراین، افزایش زباله ها به مقدار زیاد باعث آلودگی زمین، هوا و آب می شود.

انباشت زباله ها موجب زشتی محیط نیز می شود و همچنین تولید بوهای نامطبوع از مواد آلی موجود در زباله ها در اثر نشو و نمای موجودات بیماری زای ذره بینی از مشكلات دیگری هستند كه توسط زباله ها به وجود می آیند. گفتنی است كه گردآوری زباله ها در فضای آزاد و سوزاندن آنها باعث تخریب محیط زیست می‌شود.

یكی از راه های پیشگیری از خطرات زباله در محیط زندگی، دفن بهداشتی آن است. در انتخاب محل دفن زباله باید شرایطی را در نظر گرفت كه عبارتند از: پستی و بلندی، موقعیت سطح آبهای زیرزمینی، مقدار بارندگی، نوع خاك و سنگ و موقعیت منطقه دفن زباله در ارتباط با شبكه جریان آبهای سطحی و زیرزمینی. بهترین محل برای دفن زباله مناطق خشك است، زیرا در این گونه مكان ها شیرابه اندكی به وجود می آید و شرایط دفن نسبتاً ایمن است.

جمع آوری و دفع زباله

مگس ها برای تخم ریزی به مواد در حال فساد و تجزیه جلب می شوند. رشد تخم و لارو (كرمینه) مگس ها بستگی به میزان مواد غذایی و درجه حرارت زباله ها دارد. در شرایط و درجه حرارت مناسب رشد تخم تا مرحله مگس بالغ در طول 7 تا 8 روز انجام می گیرد. بنابراین مدت ماندن زباله در مرحله جمع آوری و حمل و نقل بایستی كمتر از این مدت باشد.

مجهز كردن ظروف جمع آوری زباله- چه زباله دان های خانگی و چه جایگاه‌های موقت زباله- به سرپوش و نیز بهداشتی كردن محل دفع زباله می تواند تا حدود 90 درصد موجب جلوگیری از تولید مگس شود. همچنین انباشته كردن زباله ها در فضای آزاد موقعیت مناسبی را برای تكثیر مگس ها ایجاد می كند.

در بسیاری از موارد در زباله های شهری غذا، آب و پناهگاه وجود دارد كه برای تولید مثل و ازدیاد جمعیت موش ها بسیار مناسب است.

تخلیه مواد زاید جامد (زباله ها) در محل های نامناسب، به وسیله جریان آبهای سطحی اعم از جویبارها، رودخانه ها و آبهای حاصل از بارندگی، به نقاط مختلف منتقل شده و باعث انتشار آلودگی می شود.

زباله های شهری در آخرین مرحله دفع، به خاك و یا آب منتقل می شوند. مواد موجود در زباله ها در تبادل آب و هوا در خاك اختلال ایجاد می كند.

فهرست مطالب :

 • روشهای جمع آوری و دفع زباله. 1
 • مقدمه. 1
 • جمع آوری و دفع زباله. 3
 • دفن بهداشتی زباله. 4
 • خطرات دفن زباله. 6
 • بیماریهای ناشی از زباله. 9
 • 2- مواد و روشها 10
 • 1-2- بررسی خصوصیات جغرافیایی، طبیعی و اقلیمی شهر. 10
 • 2-2- حدود شهر لواسان كوچك…. 12
 • 3-2- میزان جمعیت و رشد متوسط سالانه جمعیت در منطقه. 13
 • 5-2- توپوگرافی منطقه. 13
 • جدول شماره 2.. 15
 • 6-2- زمین شناسی و چینه شناسی منطقه. 15
 • 7-2- تیپ اراضی و ارزیابی منابع خاك و ارتباط آنها با ذخایر آب زیرزمینی منطقه. 16
 • جدول شماره (3): مشخصات زیر واحدهای (اراضی آبخیز لتیان) (6) 18
 • 8-2- آب و هوا و اقلیم حوزه لتیان. 22
 • 1-8-2- بررسی تغییرات درجه حرارت… 22

آی پی پی تی را به خاطر بسپارید و بهترین و سالم ترین فایل ها را برای شما از کل وب جمع آوری کردم

و هر لحظه از طریق تلگرام یا پیامک در نهایت تماس در خدمت کاربران برای پاسخگویی هستیم 

به بزرگترین بانک دانلود مقاله پاورپوینت نمونه سوال پرسشنامه پایان نامه  و پیشینه و فایل های گرافیکی خوش آمدید 
آی پی پی تی را به خاطر بسپارید و بهترین و سالم ترین فایل ها را برای شما از کل وب جمع آوری کردم و هر لحظه از طریق تلگرام یا پیامک در نهایت تماس در خدمت کاربران برای پاسخگویی هستیم

شماره پشتیبانی سایت آی پی پی تی  09214087336

دانلود تحقیق درباره روشهای جمع آوری و دفع زباله

دانلود تحقیق درباره روشهای جمع آوری و دفع زباله

دانلود تحقیق درباره روشهای جمع آوری و دفع زباله

دانلود تحقیق درباره روشهای جمع آوری و دفع زباله

دانلود تحقیق درباره روشهای جمع آوری و دفع زباله

دانلود تحقیق درباره روشهای جمع آوری و دفع زباله , دانلود تحقیق درباره روشهای جمع آوری و دفع زباله , دانلود تحقیق درباره روشهای جمع آوری و دفع زباله , فایل تحقیق درباره روشهای جمع آوری و دفع زباله , قابل ویرایش تحقیق درباره روشهای جمع آوری و دفع زباله , پکیج تحقیق درباره روشهای جمع آوری و دفع زباله,  تحقیق درباره روشهای جمع آوری و دفع زباله , فایل تحقیق درباره روشهای جمع آوری و دفع زباله

خرید ساعت مچی  دانلود آهنگ جدید  فروشگاه اینترنتی کفش  دانلود پاورپوینت آماده  دانلود مقاله