تحقیق درباره سلطنت شاه عباس -دانلود فوری

تحقیق درباره سلطنت شاه عباس

دانلود تحقیق درباره سلطنت شاه عباس , دانلود فوری تحقیق درباره سلطنت شاه عباس ,  تحقیق درباره سلطنت شاه عباس کامل و قابل ویرایش

سلطنت شاه عباس ;مقاله سلطنت شاه عباس;تحقیق کامل درباره شاه عباس;تحقیق تاریخ و تمدن

 

تحقیق درباره سلطنت شاه عباس

تحقیق درباره سلطنت شاه عباس

دسته بندی تاریخ و ادبیات
فرمت فایل doc
حجم فایل 37 کیلو بایت
تعداد صفحات 58
برای دانلود فایل روی دکمه زیر کلیک کنید
دریافت فایل

توضیحات :

تحقیق درباره سلطنت شاه عباس دارای 58 صفحه در قالب word .

بخشی از متن :

سلطنت شاه عباس

شاه عباس در تاریخ اول رمضان سال 978 (1570 میلادی) در هرات متولد شد . وی هنگامیكه درقزوین به جای پدر بر تخت سلطنت نشست بیش از هیجده سال نداشت.

پس از انكه شاه عباس در قزوین به سلطنت رسید عبدالله خان دوم (1006-991) پادشاه ازبكان از فرصت استفاده كرد و به هرات حمله برد و بعد از شش ماه حاكم قزلباش آن شهر را كشت و بر آنجا مسلط گردید. شاه عباس كه تصمیم به جنگ با عثمانی را داشت بناچار برادرزاده خود را نزد سلطان عثمانی فرستاد و در سال 1590 میلادی طی قرارداد خفت باری با عثمانی صلح كرد. بر طبق این قرارداد تبریز، شیروان، گرجستان و لرستان به عثمانی تعلق گرفت. شاه عباس آنگاه برای دفع عبدالمؤمن خان پسر عبدالله خان كه شهر مشهد رامحاصره كرده بودرهسپار خراسان گردید اما در تهران بیمار و بستری گردید.

عبدالمؤمن خان قبل از آنكه شاه عباس بهبود یابد ،‌مشهد را فتح نمود. به دستور او جمع بسیاری از مردم مشهد كشته شدند و بسیاری از اشیاء نفیس موزه آستان قدس به غارت رفت. وی سپس بر نیشابور و دامغان تسلط یافت و از سوی خود حاكمی را در هر دو شهر نشاند. وی پس از آنكه شنید شاه عباس قصد حركت به سوی خراسان را دارد مشهد را ترك گفت.

شاه عباس چون بهبود یافت شورشهای گیلان،‌گرگان و یزد را خاموش ساخت وآنگاه در اصفهان و قراباغ به استراحت پرداخت. در این مدت هجوم اقوام ازبك ادامه داشت اما شاه عباس به خوشگذرانی مشغول بود و چون سلطنت خود را در خطر نمی‌دید برایش مهم نبود كه ازبكان مردم شهرهای فتح شده را مورد آزار قرار می دهند (!!)

سرانجام مردم خراسان و هرات نمایندگانی نزد شاه عباس فرستادند و به او گفتند كه مردم آن مناطق از حملات مداوم ازبكان بستوه آمده‌اند. در اواخر سال 1005 هجری سرانجام شاه عباس عازم مشهد شد. وی در محرم سال 1006 هجری هرات را محاصره كرد و شش روز بعد توانست آن را فتح كند و خواهرزاده عبدالله خان را شكست سختی بدهد . از آن پس حملات ازبكان برای مدتی نسبتاً طولانی متوقف شد زیرا كه عبدالله خان در گذشت و پسرش عبدالمؤمن خان شش ماه پس از پدر به دست امیران ازبك به قتل رسید.

فتح لارو بحرین

شاه عباس در سال 1003 حكومت فارس را به الله وردی خان زرگرباشی سپرد. در این زمان ولایت لار مطیع یكدسته از خوانین محلی بود كه ادعا داشتند از نوادگان گرگین پهلوان مشهور شاهنامه هستند.

از سوی دیگر ولایات میناب و گمبرون یا جرون (محل قدیم بندرعباس كنونی) اسماً تحت فرمان امیران هرمز اما رسماً مطیع حكمران هند پرتغال بودند. بحرین نیز طبق قرارداد ایران و پرتغال به ایران تعلق داشت.

اما برخلاف معاهده‌ای كه پرتغالیها در سال 926 هجری با شاه اسماعیل بسته بودند آنان مدتی بعد بحرین را از تصرف ایران خارج ساختند. در سال 1009 الله وردی خان ،‌برای مبارزه با پرتغالیها ابتدا خواین لار را كه مانع ارتباط مستقیم فارس از جانب جنوب شرقی با سواحل خلیج فارس بودند و با پرتغالیها همكاری می‌كردند، از میان برداشت سپاهی را برای تسخیر بحرین فرستاد. این سپاه بعد از نیردهای سنگینی سرانجام پیروز شد و بحرین رااز چنگ پرتغالیها بیرون آورد.

جنگهای شاه عباس با عثمانی

در سال 1011 هجری (1602 میلادی) شاه عباس نیروی عظیمی در اصفهان فراهم آورد و چنین شایع كرد كه قصد رفتن به شیراز دارد. وی پیشاپیش سپاه قرار گرفت ولی چون سپاه از دروازه شهر بیرون آمد روی به قزوین نهاد. در آنجا فرماندهان سپاه فهمیدند كه او قصد دارد به آذربایجان برود و با سپاهیان عثمانی بجنگد.

شاه عباس با سپاه آماده در سال 1011 هجری به تبریز حمله برد و پس از بازگرفتن آن به ایروان تاخت. ضمناً به الله وردی خان دستور داد كه او نیز از جانب خوزستان به بغداد حمله ببرد. الله وردی خان هم به سمت بغداد عزیمت كرد و آنجا را در محاصره گرفت اما قبل از فلتح آن شهر به امر شاه به ایروان احضار شد. شاه عباس سرانجام بعد از دو سال شهر ایروان را نیز فتح كرد.

سردارد لشگریان عثمانی در بغداد كه اوزون احمد نام داشت،‌پس از حركت الله وردی خان به ایران حمله آورد و حتی تا همدان پیش رفت اما در همدان به علت مقاومت سرسختانه مردم بسختی شكست خورد و همراه با بسیاری از لشگریانش اسیر شد.

و…

فهرست مطالب :

 • سلطنت شاه عباس. 1
 • فتح لارو بحرین 3
 • جنگهای شاه عباس با عثمانی 4
 • قتل عام هولناك گرجستان 6
 • شكستن عهد و پیمان 10
 • جنگهای تازه با عثمانی 11
 • عقب نشینی 13
 • تصرف بغداد 17
 • انگیزه شاه عباس و پادشاهان صفوی در جنگ با عثمانی 18
 • تسخیر قشم و هرمز 24
 • اخلاق و رفتار شاه عباس. 28
 • قتل عام در گیلان 29
 • آدم خواران شاه 31
 • تظاهر به دل رحمی و انساندوستی 32
 • شركت در سوگواری امام حسین 37
 • پیاده رفتن شاه عباس از اصفهان به مشهد 39
 • گزارش تاریخی سفر اسپانیا 41
 • فرمان قتل ولیعهد 46
 • شاه عباس خرافاتی 50
 • مرگ شاه عباس. 52
 • سنگفرش جاده ها 54

آی پی پی تی را به خاطر بسپارید و بهترین و سالم ترین فایل ها را برای شما از کل وب جمع آوری کردم

و هر لحظه از طریق تلگرام یا پیامک در نهایت تماس در خدمت کاربران برای پاسخگویی هستیم 

به بزرگترین بانک دانلود مقاله پاورپوینت نمونه سوال پرسشنامه پایان نامه  و پیشینه و فایل های گرافیکی خوش آمدید 
آی پی پی تی را به خاطر بسپارید و بهترین و سالم ترین فایل ها را برای شما از کل وب جمع آوری کردم و هر لحظه از طریق تلگرام یا پیامک در نهایت تماس در خدمت کاربران برای پاسخگویی هستیم

شماره پشتیبانی سایت آی پی پی تی  09214087336

دانلود تحقیق درباره سلطنت شاه عباس

دانلود تحقیق درباره سلطنت شاه عباس

دانلود تحقیق درباره سلطنت شاه عباس

دانلود تحقیق درباره سلطنت شاه عباس

دانلود تحقیق درباره سلطنت شاه عباس

دانلود تحقیق درباره سلطنت شاه عباس , دانلود تحقیق درباره سلطنت شاه عباس , دانلود تحقیق درباره سلطنت شاه عباس , فایل تحقیق درباره سلطنت شاه عباس , قابل ویرایش تحقیق درباره سلطنت شاه عباس , پکیج تحقیق درباره سلطنت شاه عباس,  تحقیق درباره سلطنت شاه عباس , فایل تحقیق درباره سلطنت شاه عباس

خرید ساعت مچی  دانلود آهنگ جدید  فروشگاه اینترنتی کفش  دانلود پاورپوینت آماده  دانلود مقاله