بانک فایل های اقتصاد · آگوست 13, 2021 0

تحقیق درباره مراحل فرآیند بودجه ریزی در ایران -دانلود فوری

تحقیق درباره مراحل فرآیند بودجه ریزی در ایران

دانلود تحقیق درباره مراحل فرآیند بودجه ریزی در ایران , دانلود فوری تحقیق درباره مراحل فرآیند بودجه ریزی در ایران ,  تحقیق درباره مراحل فرآیند بودجه ریزی در ایران کامل و قابل ویرایش

تحقیق درباره مراحل فرآیند بودجه ریزی در ایران ,تحقیق در مورد فرآیند بودجه ریزی در ایران ,فرایند بودجه ریزی در ایران چگونه است ,تحقیق درباره مراحل بوجه ریزی در ایران ,بودجه ریزی چیست ,تحقیق ,مقاله ,پاورپوینت ,طرح جابر ,بروشور

تحقیق درباره مراحل فرآیند بودجه ریزی در ایران

تحقیق-درباره-مراحل-فرآیند-بودجه-ریزی-در-ایرانفهرست عنـــــــوان صفحهمقدمه امکان سنجی بودجه ریزی بر مبنای صفر در ایران مرحله تهیه و تنظیم و پیشنهاد بودجه مرحله تصویب بودجه اجرای بودجه نظارت بر بودجه بررسی و آسیب شناسی نظام بودجه ریزی عملیاتی نظام بودجه ریزی مشکلات بودجه ریزی در ایران الف)مسائل و مشکلات ساختاری ب) مسائل و مشلات اجرایی مفهوم بودجه ریزی عملیاتی اهداف بودجه عملیاتی مزایای بودجه ریزی عملیاتی مشکلات پیاده سازی بودجه ریزی عملیاتی در سازمان های دولتی اقدامات لازم برای تحقق بودجه ریزی عملیاتی چارچوب و چشم انداز بودجه عملیاتی در ایران قانون بودجه در ایران تحول در بودجه ریزی اصول حاکم بر نظام بودجه ریزی اهداف اصلاح نظام بودجه ریزی نتیجه گیری منبع  مقدمه:
قريب به اتفاق دست اندركاران بر اين باورند كه بودجه ريزي در ايران، به رغم حدود يك قرن پيشينه اجرايي با مسائل و مشكلات متعددي روبه روست، پاره‌اي از اين مشكلات ناشي از شرايط و احوال اقتصادي و اجتماعي كنوني است، اما برخي ديگر كه داراي اهميت بسيار بيشتري نيز هست، ريشه در ساختار اداري و مالي كشور دارد. مسائل و تنگناهاي مزبور بر محتواي اطلاعاتي بودجه تاثير گذاشته و باعث فقدان شفافيت در تصميم‌هاي مالي و در نتيجه بروز آسيب‌هايي در انجام وظايف حوزه قانونگذاري شده است. حل مشكلات مزبور در گروه نگاه جامع بلند مدت به مسائل بودجه‌ريزي است.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 فرآيند بودجه ريزي ايران
امكان سنجي بودجه ريزي بر مبناي صفر در ايران
ساختار بودجه ريزي در ايران داراي مشكلات و ايرادات اساسي است. بسياري از كارشناسان روند تهيه، تدوين، تصويب و اجراي آن را بسيار طولاني مي دانند.فرآيندي كه در پس هر كدام از آن ها، بايد شاهد تغييراتي اساسي در مبناي اوليه آن بود. سرانجام آن چه كه از اين روند و پس از تصويب بيرون مي آيد، آن چيزي نيست كه كارشناسان پس از ماه ها بررسي كارشناسي آن را نوشته بودند.عده اي ديگر نيز اين نوع بودجه بندي را مناسب كشور نمي دانند و سرانجام بودجه بندي بر مبناي صفر را پيشنهاد كردند.بودجه ريزي بر مبناي صفر با واقع بيني بيش تري نسبت به آن گروه از عمليات و فعاليت هاي دستگاه هاي اجرايي كه مي توانند جابه جا شده و نتايج پرثمرتري را به بار آورند، مي نگرد.اگر چه اين روش بودجه ريزي بسيار پيچيده است اما گفته مي شود نتايج مطلوبي كه از اين روش به دست مي آيد، ارزش به كار بردن آن را دارد. اين روش تمركز و تاكيد بر كل تقاضاي بودجه دارد و يكي از مشخصه هاي مهم آن انعطاف پذيري است و به بودجه ريزان اين امكان را مي دهد كه بين شقوق مختلف اعتباري حق انتخاب داشته باشند. در واقع بر اين اساس هر سازمان، برنامه هاي جديد و قديم خود را همانند يك فعاليت جديد مورد ارزيابي قرار مي دهد. اساس اين روش مبتني بر نوسازي و تحول در سازمان هاست.در اين روش درجه اولويت اهداف نسبت به يكديگر تعيين مي شود.    
    بودجه بندي فرآيندي مستمر است كه اركان و عناصر آن در بيش تر كشورها تقريبابا يكديگر شباهت دارند، اين وجه تشابه مراحل اساسي بودجه از تهيه و تنظيم تا اجراي آن است. روش هايي كه در اين مراحل اعمال مي شود به لحاظ هدف يكي بوده، ولي كيفيت به كار گرفتن آن ها ممكن است كم و بيش فرق كند.  
    دولت ها عمومابراي تنظيم بودجه، نخست برآوردهاي درآمد و هزينه را براي دوره آينده پيش بيني مي كنند; سپس از مجموع اين برآوردها و تطبيق آن ها با اطلاعات و مفروضات جمع آوري شده، بودجه پيشنهادي را تهيه و تنظيم مي كنند و پس از تصويب مراجع صلاحيت دار، براي اجرا آماده مي كنند. آن ها روش ها و تدابير لازم را براي حسن اجراي بودجه به كار مي بندند و عمل نظارت به صورت بررسي نتيجه عمليات انجام مي گيرد تا به اين وسيله از برخورد مسايل و بروز مشكلات جلوگيري شود.   
    بودجه از چهار مرحله تشكيل مي شود كه در مجموع اين چهار مرحله را سيكل بودجه اي ناميده اند; اين چهار مرحله عبارتند از:
1- تهيه و تنظيم و پيشنهاد بودجه (بودجه پيشنهادي)
        2- تصويب بودجه (بودجه مصوب)
        3- اجراي بودجه (بودجه تخصياي)
        4- نظارت و كنترل بودجه (تفريغ بودجه)
 
   1- مرحله تهيه و تنظيم و پيشنهاد بودجه:
هدف ها و سياست هاي كلي دولت در تنظيم بودجه سالانه كه توسط شوراي اقتصاد تنظيم مي شود، از طريق بخش نامه بودجه از سوي رييس جمهور به تمامي دستگاه هاي دولتي ابلاغ مي شود. دستگاه هاي دولتي، بودجه يك سال آينده خود را در قالب اهداف و خط مشي تعيين شده و با رعايت دستورالعمل سازمان مديريت و برنامه ريزي كشور تنظيم و پيشنهاد مي كنند. سازمان مديريت و برنامه ريزي كشور پس از بررسي هاي لازم و با توجه به اولويت ها و ميزان درآمدهاي پيش بيني شده، بودجه دستگاه هاي دولتي را پس از انجام تعديل لازم در لايحه بودجه كل كشور منظور و براي بررسي به شوراي اقتصاد و هيات وزيران تسليم مي كند. هيات وزيران لايحه بودجه را مورد بررسي قرار داده و پس از تاييد در مهلت قانوني به مجلس شوراي اسلامي تقديم مي كند. رييس جمهور هنگام تقديم بودجه ضمن گزارش مشروحي، رئوس برنامه هاي دولت را به اطلاع نمايندگان مجلس مي رساند.

دانلود فایل

تحقیق درباره مراحل فرآیند بودجه ریزی در ایران -دانلود فوری

 

به بزرگترین بانک دانلود مقاله پاورپوینت نمونه سوال پرسشنامه پایان نامه  و پیشینه و فایل های گرافیکی خوش آمدید 
آی پی پی تی را به خاطر بسپارید و بهترین و سالم ترین فایل ها را برای شما از کل وب جمع آوری کردم و هر لحظه از طریق تلگرام یا پیامک در نهایت تماس در خدمت کاربران برای پاسخگویی هستیم

شماره پشتیبانی سایت آی پی پی تی  09214087336

دانلود تحقیق درباره مراحل فرآیند بودجه ریزی در ایران

دانلود تحقیق درباره مراحل فرآیند بودجه ریزی در ایران

دانلود تحقیق درباره مراحل فرآیند بودجه ریزی در ایران

دانلود تحقیق درباره مراحل فرآیند بودجه ریزی در ایران

دانلود تحقیق درباره مراحل فرآیند بودجه ریزی در ایران

دانلود تحقیق درباره مراحل فرآیند بودجه ریزی در ایران , دانلود تحقیق درباره مراحل فرآیند بودجه ریزی در ایران , دانلود تحقیق درباره مراحل فرآیند بودجه ریزی در ایران , فایل تحقیق درباره مراحل فرآیند بودجه ریزی در ایران , قابل ویرایش تحقیق درباره مراحل فرآیند بودجه ریزی در ایران , پکیج تحقیق درباره مراحل فرآیند بودجه ریزی در ایران,  تحقیق درباره مراحل فرآیند بودجه ریزی در ایران , فایل تحقیق درباره مراحل فرآیند بودجه ریزی در ایران

خرید ساعت مچی  دانلود آهنگ جدید  فروشگاه اینترنتی کفش  دانلود پاورپوینت آماده  دانلود مقاله