تحقیق درباره مواد نیروزا و مکملها دارای 55 صفحه -دانلود فوری

تحقیق درباره مواد نیروزا و مکملها دارای 55 صفحه

دانلود تحقیق درباره مواد نیروزا و مکملها دارای 55 صفحه , دانلود فوری تحقیق درباره مواد نیروزا و مکملها دارای 55 صفحه ,  تحقیق درباره مواد نیروزا و مکملها دارای 55 صفحه کامل و قابل ویرایش

مقاله درباره مواد نیروزا;تحقیق کامل درباره مکملها و نیروزا ;تحقیق مکملها و نیروزا

 

تحقیق درباره مواد نیروزا و مکملها دارای 55 صفحه

تحقیق درباره مواد نیروزا و مکملها دارای 55 صفحه

دسته بندی تربیت بدنی
فرمت فایل doc
حجم فایل 39 کیلو بایت
تعداد صفحات 55
برای دانلود فایل روی دکمه زیر کلیک کنید
دریافت فایل

توضیحات :

فایل تحقیق درباره مواد نیروزا و مکملها دارای 55 صفحه در قالب Word .

بخشی از متن :

مواد نیرو زا

در نگاه اول واژة نیروزا به معنای هر چیزی است كه به فعالیت بدن كمك كند. متأسفانه، هماكنون اكثر مردم گمان میكنند كه تمام مواد نیروزا باید دارو باشند. مثال برجسته استفاده از این مواد در بازیهای المپیك 1988 سئول نمایان شد. هنگامی كه مدال طلای بن جانسون دونده كانادایی و دارندة ركورد جهانی 100 متر، به خاطر مصرف استروئیدهای آنابولیك بازپس گرفته شد.
اینكه فكر كنیم داروها تنها راه بهبود پتانسیل كاری هستند بسیار اشتباه است؛ زیرا برنامههای تمرینی جسمی و روانی، شرایط آب و هوایی مناسب و یا رعایت مسائل تغذیهای راندمان شخص را افزایش میدهد.
ـ قوانین اكثر ورزشها در مورد اجازه مصرف داروها و مواد نیروزا كاملاً اختصاصی است. یقیناً از نظر فلسفه استفاده از این مواد، به نظر میرسد این قوانین برای گروههایی نسبت به گروههای دیگر غیرمنصفانه باشد. به عنوان مثال، ورزشكار ثروتمند میتواند در ارتفاع بالا در یك دوره طولانی تمرین كند در صورتی كه ورزشكار فقیرتر ممكن است مجبور به استفاده از دوپینگ خون شود. نتیجة پایانی یكسان است ـ بهبود ظرفیت حمل اكسیژن ـ اما اولی مجاز و دومی غیرقانونی است.

ـ ورزش مدرن امروز یك مشكل دارد. اكثر قوانین آن (و همچنین فلسفه حاكم) برای جامعهای پایهگذاری شده كه به طور قابل ملاحظهای با جامعهای كه ما در حال حاضر در آن زندگی میكنیم تفاوت دارد. در حالی كه بازتاب تعدادی قوانین با گذر زمان تغییر كرده است اما فلسفه بنیانی آن اساساً مربوط به زمانهای گذشته است.
ـ ورزش حالا یك تجارت بزرگ است و احتمالاً یكی از بزرگترین صنایع رشد یافته در قرن حاضر میباشد. منسوجات وابسته، تولیدكنندگان كفش و وسایل، تأمینكنندگان تسهیلات (نظیر ساختمانها) و صاحبان صنایع نو و جدید به هیچوجه مایل نیستند كه عقربههای ساعتشان در جهت عكس حركت كند. عصر سوداگرایی تفاوت بزرگی را ایجاد كرده است، عده زیادی به ورزش به عنوان شغلی با درآمد بالقوه فوقالعاده نگاه میكنند. بسیاری از فیلسوفان آماتور از جمله خود من به این نكته باور دارند كه ورزش در دنیای امروز نقش جنگ (مبارزه) را به عهده گرفته است و میادین المپیك حالا صحنههای جنگ و كارزار است. اگر چنین فلسفهای صحیح باشد، بنابراین ممكن است كه قوانین جنگ در اینجا حاكم باشد و تقریباً هر چیزی كه به سمت حمایت و پشتیبانی از پیروزی گام بردارد مطلوب و پسندیده است. در اینجا بین فلسفه دكوبرتن و فلسفه بالا تضادها و اختلافاتی وجود دارد كه برای نسلهای بعدی دنیای ورزش باید این موضوع مشخص شود. احتمالاً الان خیلی دیر است كه پیشنهاد كنیم ورزش شبیه فعالیتی ساده در باشگاهی خاص است كه شخص ورزشكار مجبور است یا قوانین باشگاه را رعایت كند یا آنجا را ترك نماید. ورزش میباید نظرات جاری جامعه را منعكس كند اما باید این آمادگی را نیز داشته باشد كه موقعیت و وضعیت بهتری را نسبت به آنچه به ارث برده به نسل بعدی منتقل كند. در حال حاضر بسیاری از مردم در مورد این مسئله كه ورزشكاران نسل بعدی خط مشی بهتری برای پیشرفتهای ممتد به ارث ببرد به شدت دچار شك و تردید هستند. عمده نگرانی آنها از این بابت است كه نسل ورزشكار حاضر، ورزشكاران در دورة فعلی سریع پولدار شدن را به عنوان هدف خود میدانند تا اینكه نگران آینده ورزش باشند.
با وضعیت نابسامانی كه وجود جوایز مالی خوب انتظار افراد موفق را میكشد، جای شگفتی نیست كه بعضی با فلسفه پیروزی با هر قیمتی از روشهای نادرست استفاده كنند. آنچه در پی این فلسفه میآید اعتیاد دارویی در بین ورزشكاران است. مصرف دارو برای افزایش و بالا بردن كارآیی در ورزش مسئلة جدیدی نیست. در بازیهای یونان باستان، كسانی كه از میان رژیمهای غذایی خاص، از تركیبات افزایشدهنده كارآیی استفاده میكردند گناهكار شناخته میشدند. اخیراً در یك برنامة تلویزیونی كه از كانال آمستردام پخش میشد اسنادی از مصرف دارو در بین ورزشكاران در دورانهای مختلف ارائه شد. حتی در زمانهای نه چندان دور ورزشكاران به دنبال معجون جادویی كه بعداً شامل الكل و نیكوتین بود میگشتند. اما در حال حاضر وضعیت بسیار پیچیدهتر است و به بالاترین تكنولوژیها جهت تعیین سطح مصرف و نوع داروهای مصرفی نیاز است. هماكنون مسئلة دوپینگ حالت جزایی دارد و ورزشكاران متخلف همیشه دو پله جلوتر از پلیس (آزمونگرهای دوپینگ) قرار دارند. به نظر میرسد در آیندهای نزدیك این مشكل به راحتی قابل حل نباشد.

و…

فهرست مطالب :

 • انواع دارو
 • آرامبخشها
 • بیحس كنندههای موضعی
 • قلبی
 • داروهای ضد پاركینسونی
 • گشادكنندههای رگها
 • استروئیدهای مصنوعی (ساختگی)
 • داروهای بلوك كننده
 • دوپینگ خون
 • مكملها
 • اسیدهای چرب غیراشباع ضروری (PUFA)
 • املاح (موادمعدنی)
 • ویتامینها
 • و…

آی پی پی تی را به خاطر بسپارید و بهترین و سالم ترین فایل ها را برای شما از کل وب جمع آوری کردم

و هر لحظه از طریق تلگرام یا پیامک در نهایت تماس در خدمت کاربران برای پاسخگویی هستیم 

به بزرگترین بانک دانلود مقاله پاورپوینت نمونه سوال پرسشنامه پایان نامه  و پیشینه و فایل های گرافیکی خوش آمدید 
آی پی پی تی را به خاطر بسپارید و بهترین و سالم ترین فایل ها را برای شما از کل وب جمع آوری کردم و هر لحظه از طریق تلگرام یا پیامک در نهایت تماس در خدمت کاربران برای پاسخگویی هستیم

شماره پشتیبانی سایت آی پی پی تی  09214087336

دانلود تحقیق درباره مواد نیروزا و مکملها دارای 55 صفحه

دانلود تحقیق درباره مواد نیروزا و مکملها دارای 55 صفحه

دانلود تحقیق درباره مواد نیروزا و مکملها دارای 55 صفحه

دانلود تحقیق درباره مواد نیروزا و مکملها دارای 55 صفحه

دانلود تحقیق درباره مواد نیروزا و مکملها دارای 55 صفحه

دانلود تحقیق درباره مواد نیروزا و مکملها دارای 55 صفحه , دانلود تحقیق درباره مواد نیروزا و مکملها دارای 55 صفحه , دانلود تحقیق درباره مواد نیروزا و مکملها دارای 55 صفحه , فایل تحقیق درباره مواد نیروزا و مکملها دارای 55 صفحه , قابل ویرایش تحقیق درباره مواد نیروزا و مکملها دارای 55 صفحه , پکیج تحقیق درباره مواد نیروزا و مکملها دارای 55 صفحه,  تحقیق درباره مواد نیروزا و مکملها دارای 55 صفحه , فایل تحقیق درباره مواد نیروزا و مکملها دارای 55 صفحه

خرید ساعت مچی  دانلود آهنگ جدید  فروشگاه اینترنتی کفش  دانلود پاورپوینت آماده  دانلود مقاله