تحقیق درباره ورزش هاکی (روی چمن، روی یخ) -دانلود فوری

تحقیق درباره ورزش هاکی (روی چمن، روی یخ)

دانلود تحقیق درباره ورزش هاکی (روی چمن، روی یخ) , دانلود فوری تحقیق درباره ورزش هاکی (روی چمن، روی یخ) ,  تحقیق درباره ورزش هاکی (روی چمن، روی یخ) کامل و قابل ویرایش

فایل ورد هاکی ;فایل تحقیق هاکی;تحقیق درباره انواع هاکی;مقاله درباره هاکی ;تحقیق ورزشی ;ورزش هاکی;هاکی روی چمن ;هاکی روی یخ

 

تحقیق درباره ورزش هاکی (روی چمن، روی یخ)

تحقیق درباره ورزش هاکی (روی چمن، روی یخ)

دسته بندی تربیت بدنی
فرمت فایل doc
حجم فایل 36 کیلو بایت
تعداد صفحات 21
برای دانلود فایل روی دکمه زیر کلیک کنید
دریافت فایل

توضیحات :

تحقیق درباره ورزش هاکی ( روی چمن ، روی یخ ) در قالب Word .

بخشی از متن :

تاریخچه هاکی

هاكی ( روی چمن – روی یخ )

تاریخچه :

هاكی از انواع بازیهای توپ و چوب از خانواده چوگان – گلف – اسكواش – تنیس – بیسبال – تنیس روی میز – كریكت و… است كه در هر گوشه از دنیا در زمانهای مختلف به شكلی انجام می شده است .

هاكی را فرانسویها هوكه ایرلندیها هورلینگ اسكاتلندیها شینتی انگلیسیها هوكی اهالی ولز بندی اهالی لیتوانی ریپكا می گویند و این نامها نشان میدهد كه هاكی از قدیمی ترین ورزشهای توپ و چوب در جهان به شمار می آید و در بسیاری از نقاط گیتی متداول بوده و هست .

در ایران باستان كودكان و نوجوانان كه اسب برای چوگان در اختیار نداشتند همان شیوه از بازی را بدون اسب انجام میدادند كه شباهت بسیاری به هاكی امروز داشته است .

اما هاكی نوین در نیمه دوم قرن نوزدهم بود كه در انگلستان متولد شد و برای خود قوانین و مقرراتی یافت . در كریسمس سال 1855 میلادی مسابقه ای از هاكی روی چمن میان سربازان انگلیسی و كانادایی برگزار شد كه برای تماشاگران آن بسیار هیجان انگیز بود و این رویداد باعث شد كه مردم به سرعت به این بازی روی آورندو علاقه نشان دهند .

در سال 1860 نخستین مقررات هاكی توسط انگلیسیها درست شد . در هجدهم ژانویه سال 1886 اتحادیه هاكی انگلستان تاسیس شد و به این ترتیب هاكی نه تنها در میان دانش آموزان و دانشجویان رواج یافت بلكه به اندازه ای هوادار و علاقمند پیدا كرد كه در سال 1887 به عنوان ورزش ملی انگلستان اعلام شد .

اولین بار در سال 1890 بود كه ورزش هاكی به آمریكا راه پیدا كرد و انگلیسیهای مقیم آمریكا این بازی را به آمریكاییها معرفی كردند .

نخستین مسابقه بین المللی هاكی در 31 ژانویه 1895 میان دو تیم از دو كشور ولز و ایرلند برگزار شد كه ایرلند با نتیجه صفر بر 3 این بازی تاریخی را برد . در سال 1900 میلادی كمیسیونی با شركت نمایندگان اتحادیه های هاكی انگلستان – ولز و ایرلند در شهر منچستر انگلستان تشكیل شد تا قوانین و مقررات بین المللی برای هاكی بنویسد . دو سال بعد اسكاتلند هم به این كمیسیون پیوست و به تدریج دیگر كشورها نیز مقررات بین المللی هاكی را پذیرفتند .

هاكی برای اولین بار در سال 1900 هنگام برگزاری بازیهای المپیك پاریس به نهضت جهانی المپیك پیوست و در سومین دوره بازیهای المپیك بود كه رسماً در فهرست برنامه مسابقات قرار گرفت .

در سال 1924 فدراسیون بین المللی هاكی مردان در پاریس تاسیس شد . سه سال بعد فدراسیون بین المللی زنان نیز در لندن گشایش یافت . این دو فدراسیون بیش از 50 سال به صورت جدا از هم فعالیت می كردند تا آنكه در سال 1982 در هم ادغام شدند و تشكیل یك فدراسیون بین المللی واحد برای هاكی زنان و مردان دادند .

در حال حاضر ورزش هاكی در بیشتر كشورهای جهان به اجرا در می آید و به ویژه در كشورهایی كه روزی مستعمره انگلستان بوده اند رواج و گسترش بیشتری دارد . كشورهای صاحب نام در هاكی عبارتند از : انگلستان – پاكستان – هندوستان و استرالیا .

انواع هاكی :

هاكی كذشته از انواع بومی و سنتی آن به طور رسمی 2 نوع است : هاكی روی چمن و هاكی روی یخ .

و…

آی پی پی تی را به خاطر بسپارید و بهترین و سالم ترین فایل ها را برای شما از کل وب جمع آوری کردم

و هر لحظه از طریق تلگرام یا پیامک در نهایت تماس در خدمت کاربران برای پاسخگویی هستیم 

به بزرگترین بانک دانلود مقاله پاورپوینت نمونه سوال پرسشنامه پایان نامه  و پیشینه و فایل های گرافیکی خوش آمدید 
آی پی پی تی را به خاطر بسپارید و بهترین و سالم ترین فایل ها را برای شما از کل وب جمع آوری کردم و هر لحظه از طریق تلگرام یا پیامک در نهایت تماس در خدمت کاربران برای پاسخگویی هستیم

شماره پشتیبانی سایت آی پی پی تی  09214087336

دانلود تحقیق درباره ورزش هاکی (روی چمن، روی یخ)

دانلود تحقیق درباره ورزش هاکی (روی چمن، روی یخ)

دانلود تحقیق درباره ورزش هاکی (روی چمن، روی یخ)

دانلود تحقیق درباره ورزش هاکی (روی چمن، روی یخ)

دانلود تحقیق درباره ورزش هاکی (روی چمن، روی یخ)

دانلود تحقیق درباره ورزش هاکی (روی چمن، روی یخ) , دانلود تحقیق درباره ورزش هاکی (روی چمن، روی یخ) , دانلود تحقیق درباره ورزش هاکی (روی چمن، روی یخ) , فایل تحقیق درباره ورزش هاکی (روی چمن، روی یخ) , قابل ویرایش تحقیق درباره ورزش هاکی (روی چمن، روی یخ) , پکیج تحقیق درباره ورزش هاکی (روی چمن، روی یخ),  تحقیق درباره ورزش هاکی (روی چمن، روی یخ) , فایل تحقیق درباره ورزش هاکی (روی چمن، روی یخ)

خرید ساعت مچی  دانلود آهنگ جدید  فروشگاه اینترنتی کفش  دانلود پاورپوینت آماده  دانلود مقاله