بانک فایل های مدیریت · آگوست 10, 2021 0

تحقیق سنجش تاثیر اجرای سیستم پنج اس (5S) بر بهره وری شركتهای تحت پوشش ایران خودرو -دانلود فوری

تحقیق سنجش تاثیر اجرای سیستم پنج اس (5S) بر بهره وری شركتهای تحت پوشش ایران خودرو

دانلود تحقیق سنجش تاثیر اجرای سیستم پنج اس (5S) بر بهره وری شركتهای تحت پوشش ایران خودرو , دانلود فوری تحقیق سنجش تاثیر اجرای سیستم پنج اس (5S) بر بهره وری شركتهای تحت پوشش ایران خودرو ,  تحقیق سنجش تاثیر اجرای سیستم پنج اس (5S) بر بهره وری شركتهای تحت پوشش ایران خودرو کامل و قابل ویرایش

سیستم 5s;بهره وری;پنج اس;بهینه سازی

 

تحقیق سنجش تاثیر اجرای سیستم پنج اس (5S) بر بهره وری شركتهای تحت پوشش ایران خودرو

تحقیق سنجش تاثیر اجرای سیستم پنج اس (5S) بر بهره وری شركتهای تحت پوشش ایران خودرو

دسته بندی مدیریت
فرمت فایل doc
حجم فایل 204 کیلو بایت
تعداد صفحات 143
برای دانلود فایل روی دکمه زیر کلیک کنید
دریافت فایل

موضوع:

سنجش تأثیر اجرای سیستم پنج اس (5S) بر بهره‌وری شركتهای تحت پوشش ایران خودرو

فهرست مطالب

فصل اول

1-1- مقدمه

2-1- بیان ضرورت تحقیق

3-1- موضوع تحقیق

4-1- بهره‌وری در ایران

5-1- لزوم توجه به بهره‌وری در ایران

6-1- سازمان بهره‌وری ملی ایران

7-1- بهره‌وری در صنایع كشور و صنعت خودرو

8-1- شواهد پایین بودن بهره‌وری در ایران و نازل بودن اكثر عوامل مرتبط با پنج‌اس

9-1- تاریخچه پنج‌اس

10-1- اهمیت موضوع تحقیق

11-1- نوع تحقیق

12-1- قلمرو تحقیق

13-1- فرضیات تحقیق

14-1- تعریف متغیر مستقل و وابسته

15-1- واژه های كلیدی مورد استفاده

فصل دوم

1-2- بهره‌وری به عنوان یك نظریه جامع

2-2- مفهوم عام بهره‌وری

3-2- مولفه های بهره‌وری

4-2- اهمیت موضوع

5-2- تاریخچه بهره‌وری

6-2- روشهای ارتقاء بهره‌وری

1-6-2- الگوی ماهواره‌ای

2-6-2- سیستم (PRICE)

3-6-2- مدل وروم (Vroom)

7-2- شیوه های تحلیل بهره‌وری

8-2- فنون بهبود بهره‌وری

1-8-2- بهبود بهره‌وری ارزش افزوده از طریق مدیریت مالی

2-8-2- رویكرد سینك كیفیت در بهره‌وری Sink

3-8-2- چرخه بهره‌وری

4-8-2- روش نظام مند در بهبود بهره‌وری (Systematic)

5-8-2- دوایر بهبود بهره‌وری (PIC)

9-2- راهبردهای بهره‌وری

1-9-2- راهبرد تحول و نوآوری

2-9-2- راهبرد بهبود

10-2- عوامل موثر بر بهره‌وری

1-10-2- عوامل مطرح شده توسط سومانس (Sumanth-1989)

2-10-2- عوامل مطرح شده توسط پروكپنكو (Prokopenko-1987)

11-2- عوامل موثر بر بهره‌وری یك سازمان

12-2- اندازه گیری بهره‌وری

1-12-2- اندازه گیری بهره‌وری كل

2-12-2- اندازه گیری بهره‌وری عامل سرمایه

3-12-2- اندازه گیری بهره‌وری عامل كار

13-2- اثر نوآوری بر بهره‌وری

14-2- فرهنگ بهره‌وری ملی و سازمانی

15-2- مشخصات حركت بهره‌وری

16-2- مشكلات بهره‌وری

17-2- سیستم پنج‌اس

1-17-2- تحول پنج‌اس

2-17-2- مفهوم پنج‌اس

3-17-2- پنج‌اس كاربردی

4-17-2- درك درست برای درك درست پنج‌اس باید به موارد ذیل توجه شود

5-17-2- تكنیكهای كاربردی در پنج‌اس

6-17-2- فعالیتهای جامع و بهم پیوسته

7-17-2- فواید اجرای پنج‌اس

8-17-2- روش عملی اجرای پنج‌اس

9-17-2- نكات مهم و اساسی اجرای پنج‌اس

18-2- هفت سین صنعتی

19-2- پنج‌اس یا «پنج ت»؟

20-2- تاریخچه بهره‌وری در ایران خودرو

1-20-2- نحوه اجرای سیستم پنج‌اس در ایران خودرو (دستورالعمل)

2-20-2- سلسله مراتب

3-20-2- ملاحظات در خط كشی محل ورود و خروج كالا و پرسنل

4-20-2- استفاده از دستورالعمل برچسب قرمز (Red Tag)

5-20-2- سیستم هدفگذاری هوشین

6-20-2- سیستم پیشنهادات (SS)

7-20-2- سیستم T.T.ROOM

8-20-2- اهداف و رسالتها

21-2- توسعه بهره‌وری در ساپكو

22-2- كمی راجع به شركت ایساكو

فصل سوم

1-3- مقدمه

2-3- روش تحقیق پژوهش حاضر

3-3- تعریف جامعه

4-3- آشنایی با جامعه آماری

1-4-3- تاریخچه ایران خودرو

2-4-3- نحوه نمونه گیری و انتخاب شركتهای مورد نظر

5-3- حجم نمونه و روش نمونه گیری

6-3- ابزار جمع آوری داده‌ها

7-3- پرسشنامه

8-3- روشهای آماری مورد استفاد جهت تجزیه و تحلیل داده‌ها

9-3- مراحل آزمون تحلیل واریانس

10-3- همبستگی

11-3- بررسی اعتبار ابزار سنجش

12-3- روایی ابزار سنجش

فصل چهارم

1-4- نتایج آزمون تحلیل رگرسیون

1-1-4- آزمون فرضیه اصلی

2-1-4- آزمون فرضیه های فرعی 1 تا 5

3-4- نتایج ضمنی تحقیق

4-4- آزمون تحلیل واریانس فریدمن

5-4- بررسی همبستگی بین اجزاء سیستم 5S و بهره‌وری

فصل پنجم

1-5- نتایج بدست آمده

2-5- پیشنهادها

چكیده:

امروزه بهره‌وری مفهومی بحث‌انگیز و موضوعی باب روز است كه در كتابها، مجلات و مقالات و روزنامه‌ها دائماً به چشم می‌خورد. مورد استفاده آن وقتی است كه هدف، ایجاد بهبود در ارائه كالا و خدمات باشد و ساده‌ترین رابطه تعریف شده برای آن نسبت به محصول نهایی (ستاده) با وسایل به كار رفته برای تولید آن (داده‌ها) است.

فن خانه تكانی صنعتی، آراستگی،‌ هفت سین صنعتی. پنج‌اس و یا پنج ت (كه با هر عنوانی نامیده شود، ماهیتاً تفاوتی نخواهند كرد.) كه از اساسی‌ترین شیوه‌های بهبود بهره‌وری است كه اخیراً در كشور ما از كارخانه‌های ژاپنی الگوبرداری شده است و ژاپنی‌ها پس از جنگ جهانی دوم آن را از فرهنگ صنعتی آمریكا اقتباس كرده‌اند. اما با فرهنگ ملی و سنتی خود ممزوج نموده و پدیده‌ای بومی از آن پدید آورده‌اند كه در تمامی صنایع‌شان به كار گرفته می‌شود.

به طور مختصر این اصول عبارتند از:

1- سوا كردن و تفكیك وسایل ضروری كار از غیرضروری‌ها (ساماندهی) 2- سرو سامان دادن و مرتب چیدن وسایل ضروری (نظم و ترتیب) 3- سپیدی و پاكیزگی محیط كار (نظافت) 4- سلامتی، بهداشت و ایمنی در محیط كار (استانداردسازی) 5- سازمان یافتگی و انضباط كاری(انضباط)

در برخی واحدهای تولیدی اصول ششم و هفتمی كه عبارتند از :

6- سخت كوشی و با تمام نیرو كار كردن و 7- سماجت در انجام كارهای خوب برای تبدیل آن به عادت. به پنج اصل سابق افزوده و به كار گرفته می‌شود.

ادعا می‌شود در سیستمهایی كه مدیریت كیفیت جامع (TQM) را اعمال نموده‌اند. اجرای فن «پنج اس» بهترین راه برای ارتقاء بهره‌وری است. اجرای این تكنیك می‌تواند مدیران را در بكارگیری فنون مدیریت نوین مانند مدیریت دیداری Visual Management، عملیات بهبود مستمر یا كایزن KAIZEN برچسب قرمز Red Tug سیستم پیشنهادات Suggestion System و سیستم هدف گذاری هوشین C&J system یاری دهد.

صنایع خودروسازی كشور امروزه بالاترین درصد نقدینگی را در قیاس با سایر صنایع به خود جذب می‌كند. لذا تولید به صرفه، بهره‌وری و سودآور بودن آن هم برای این صنعت و هم برای افتصاد كشور اهمیت بالایی دارد.

گروه صنعتی ایران خودرو به عنوان اولین سازندة اتومبیل در كشور موسسه‌ای كه در حال حاضر دو سوم از تولید اتومبیل و بازار داخل كشور آنرا به خود اختصاص داده است، از سال 1373 با استقرار گروه جدید مدیریتی، توجه خاصی به فنون امروزی مدیریت و رویكردهای ارتقاء بهره‌وری مبذول داشته است. در این راستا از سال 1375 فن 5S را در كارنجات تحت پوشش خود به اجرا درآورده كه نتایج چشمگیری هم از بكارگیری این سیستم، عاید این شركت شده است.

در گوشه و كنار صنایع ما مدیران و واحدهایی هستند كه با هدف توسعه،‌ بهبود و بهره‌وری، سیستم 5S و با دیگر رویكردهای نوین مدیریت را در كارگاه و كارخانه خود اجرا می‌كنند. اما ایران خودرو به عنوان شركتی بزرگ و موفق در بین شركتهای ایرانی، توانسته نتایج بهتر و دلگرم كننده‌تری از اجرای این سیستم كسب كند.

تصور ما از واحدهای صنعتی یك محیط روغنی ، چرب و كثیف با فضایی مملو از دوده. براده فلزات و دیگر آلودگی‌هاست. امادر كارخانه‌هایی كه به طور موفق این سیستم را اجرا كرده اند، چنین چیزی به چشم نمی‌خورد و به كارگیری اصطلاح كارخانه‌هایی كه به طور موفق این سیستم را اجرا كرده‌اند، چنین چیزی به چشم نمی‌خورد و به كارگیری اصطلاح كارخانه‌های اتاق نشیمن برای آنها دور از واقعیت نیست.

به اعتقاد من، ما ایرانیان ذاتاً مردمی پاكیزه هستیم و آنچه باید متوجه آن باشیم صنعتی كردن این مفاهیم ملی/ مذهبی و از خانه به كارخانه بردن آنهاست، تا خود را باور كنیم و دریابیم هیچكدام از این اس‌ها واقعاً مطلب جدید و بدیعی نیستند.

در استفاده از این رویكرد، آموزش و فرهنگ‌سازی اولین عامل مهم محسوب می‌شود، چون «انسان با كیفیت، محصول با كیفیت تولید می‌كند.» و در كارخانه‌هایی كه خط تولید وجود دارد هر ایستگاه یا واحد تولیدی،‌ ایستگاه قبلی است. به كارگیری سیستم 5S می‌تواند موجب بالارفتن روحیة كاركنان و علاقمندی آنها به كار، بهبود ایمنی، كاهش آلودگی محیط كار، كاهش نرخ خرابی ماشین آلات و دستگاهها، بهبود روش كنترل مدیریتی،‌ كمك مشاركت جمعی و تقویت خود كنترلی همه كاركنان و در یك كلمه افزایش بهر‌ه‌وری می‌باشد.

كلمات كلیدی مورد استفاده در این پژوهش عبارتند از:

بهره‌وری. 5S پنج اس. ساماندهی، نظم و ترتیب،‌ پاكیزه‌سازی، استاندارد سازی و انضباط

-1 مقدمه:

در روند پرشتاب توسعة اقتصادی، توجه به بهبود در مؤسسات تولیدی و اقتصادی رو به فزونی است و هر تشكلی كه خواهان ادامة ‌حیات و حضور در عرصه‌های رقابتی باشد ناگزیر از برنامه‌ریزی برای بهبود مستمر بهره‌وری است. به تبع این امر، درك صحیح نیازها، استقرار و ایجاد سیستم‌ها و استفاده بهینه مداوم از آنها، سه گام اصلی در تحقق اولیه بهبود بهره‌برداری بهینه و استفاده صحیح از امكانات و توانایی‌های موجود است.

رسالت خطیر مدیریت به عنوان در اختیار دارندة‌ اصلی منابع، به اجرا درآوردن مراحل علمی بهبود است. در قدم اولیه آموزش مفاهیم علمی و كارشناسی متناسب با نیازها به طور یكپارچه به عنوان اصل اول و مهم این برنامه‌ریزی تلقی می‌شود و در حقیقت می‌توان آن را به عنوان حلقة مفقوده‌ای در نظر گرفت كه نقشی كلیدی ایفا می‌كند و از عمده‌ترین ابزارهای مورد نیاز برای هدایت امر بهبود بهره‌وری در مجاری صحیح است.

علی الاصول وظیفه سخت سازگار كردن شرایط مجموعه كاری با امكانات و محدودیت‌های درونی و بیرونی به عهده مدیریت است و او باید خواهان دستیابی به بهترین شكل بهره‌برداری از منابع و كنترل مصرف باشد. بنابراین فراگیری صحیح مفاهیم بهره‌وری و تكمیل سطح آن می‌تواند به توسعة بینش و دانش مدیران حال و آینده یاری رساند و با تجدید قوای ذهنی، خونی تازه در رگهای مجموعه جاری سازد. طبق بررسی‌های به عمل آمده 75 درصد راه‌حل‌ها در به كارگیری هر یك از عوامل: سرمایه، كار، مواد اولیه و فن‌آوری به مدیریت برمی‌گردد؛ چرا كه اگر به طور مدیریت برای استقرار استاندارد توجیه شده و بینش داشته باشد. 85 درصد كار انجام گرفته است. [1]

آگاهی و بینش مدیراین در سطوح مختلف به كمك آموزش فراگیر و منسجم مفاهیم بهره‌وری بطور جامع ارتقاء می‌یابد و به تبع آن، شفافیت ذهنیت ها حاصل می شود. فنون جدید و طرح‌های نو، بهبود بهره‌وری، كیفیت و … نمی‌توانند بدون اطلاعات نوین تداومی مستمر داشته باشند.

2-1 بیان ضرورت تحقیق:

هر شركت برای حركت در جهت بهبود بهره‌وری و كیفیت، ناگزیر باید به اقداماتی اساسی دست زند. یكی از این اقدامام پنج اس می‌باشد، یعنی فعالتیهایی كه هدف از آنها مرتب كردن، پاكیزه ساختن و سامان دادن محل كار و ایجاد و حفظ شرایط استاندارد و انضباط لازم برای انجام بهینة كارهاست.

نام پنج‌اس از اولین حروف واژه‌های ژاپنی سازمانهای (سئی ری Sein) نظم و ترتیب (سئی تون Seiton)، پاكیزه سازی (سئی سو Seiso)، استاندارد سازی (سئی كتسو Seiketsu) و انضباط (شیتسوكه Shitsuke) گرفته شده است. به كارگیری این پنج‌اس در تمامی سطوح شركت می‌تواند نتایجی بسیار چشمگیر به همراه داشته باشد كه از آن جمله می‌توان به پیشگیری از حوادث، كاهش میزان وقفة كاری، تقویت كنترل عملی فرآیندها و ایجاد جوی سالمتر در محیط كار اشاره نمود.

نكته قابل ذكر این است كه می توان روشهایی چون سیستم پیشنهادات (SS) ،‌ داویر كنترل كیفیت (QCC ،‌ مدیریت كیفیت جامع (TQM) را از جمله روشهای ارتقا دهنده بهره‌وری به شمار آورد.[2] تجربه نشان داده است كه به منظور اجرای موفق روشهای مذكور بهتراست ابتدا روش پنج‌اس اجرا شود.

لازم به توضیح است كه به منظور اجرای صحیح روش پنج‌اس مشاركت تمام كاركنان لازم است و می‌توان گفت فعالیت پنج‌اس بین مدیران و كاركنان مشترك است.

نمودار (1-1) رابطة بین رویكردهای مدیریت نوین و سیستم 5S (منبع، همان).

3-1 موضوع تحقیق

در ادبیات اقتصادی مطالب فراوانی در خصوص ارتباط رشد بهره وری با رشد 2 اقتصادی عنوان شده است. در بسیاری از این موارد تأكید می‌گردد كه رشد اقتصادی به زودی كند خواهد شد مگر اینكه بار شد بهره‌وری همراه باشد و همچنین توجه داده شده است كه تداوم رشد بهره‌وری نیز بدون اتخاذ سیاستهایی مناسب امكان‌پذیر نخواهد بود. از این رو سیاستگذاران و برنامه‌ریزان اقتصادی در تدوین برنامه های رشد اقتصادی به امر ارتقای بهره‌وری توجه خاصی مبذول می‌دارند.

در برنامه‌های اول و دوم توسعة اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران همواره از بخش صنعت به عنوان محور توسعه نام برده شده و رشد آن به عنوان هدف اصلی برنامه مورد توجه قرار گرفته است. مطابق آمار و اطلاعات موجود در كشور، متوسط رشد سالانه شاخص بهر‌ه‌وری نیروی كار در بخش صنعت و طی دوره 76-1365، برابر با 1/1 درصد بوده است.[3]این رشد در مقایسه با بسیاری از كشورهای كه كم و بیش دارای شرایط اقتصادی و مشابهی با ایران هستند. به مراتب پایین‌تر است. در حركت بهبود بهره‌وری كشور گام نخست شناسایی عوامل مؤثر بر بهره‌وری است سپس با تنظیم برنامه‌های اصلاحی و اجرای آن به نحو شایسته می‌توان موجبات ارتقای بهره‌وری را فراهم آورد.

4-1- بهره‌وری در ایران:

در دنیای امروز بهره‌گیری مناسب و مطلوب از منابع ملی یكی از مهمترین اهداف اقتصادی و اجتماعی دولتهاست،‌ برای دستیابی به این اهداف، تلاشهای گسترده‌ای تحت عنوان ارتقاء بهره‌وری صورت گرفته است. به زبان ساده بهره‌وری یعنی استفاده بهینه ازمنابع و امكانات . این مفهوم در گسترده وسیعی از فعالیتهای سازمان قابل بكارگیری است. به این جهت شاخصهای متنوعی در زمینه‌های مختلف سازمانی طراحی شده است. اما انتخاب،‌ اولویت بندی و پرداختن به این شاخص‌ها و زمینه‌های مورد بررسی آنها تابع شرایط اقتصادی و اجتماعی محیطی است كه بنگاه اقتصادی در آن فعالیت می‌نماید. در برخی كشورهای صنعتی ممكن است به واسطه هزینه سنگین نیروی كار و تأمین انرژی ، اولویت با شاخصهایی باشد كه به این موارد می‌پردازند. اما در حال حاضر شرایط كاملاً متفاوتی بر ایران حاكم است. انرژی ارزان و فراوان و نیروی كار كم هزینه در یك طرف و وابستگی ارزی و تحمل هزینه‌های سنگین جهت واردات تجهیزات از طرف دیگر را می‌توان جزء ویژگی‌های كنونی ایران به شمار آورد. این موارد توجه به تمركز به شاخص‌های بهره‌وری سرمایه را از اولویت ویژه‌ای برخوردار می‌كند. یعنی ضروری است تلاشهای گسترده‌‌ای در جهت بهبود بیشتر بهره‌وری سرمایه در كشور صورت پذیرد. نیروی كار از دیگر منابع مهمی است كه در سازمان باید مورد توجه قرار گیرد. پرداختن به آموزش و مهارتهای فنی و هماهنگی آن با فن آوری موجود، نظم و انضباط فردی و گروهی،‌ رعایت بهداشت و نظافت در محیط كار، ایمنی كار، رفع نیازهای معیشتی،…. از موضوعات قابل طرح در این مقوله است.

سازمان ملی بهره‌وری ایران، بهره‌وری را تركیبی از كارآیی یعنی درست انجام دادن كار و اثر بخشی یعنی انجام دادن كار درست می‌داند و به طور مختصر بهره‌وری را «درست انجام دادن كار درست» تعریف می كند. البته تعریف جامع بهره‌وری كه مقبول كارشناسان این سازمان قرار دارد، چنین است: بهره‌وری معیار ارزیابی فعالیتها در بخشهای اقتصادی و اجتماعی است كه با نسبت مطلوبیتهای حاصل (ستاده‌ها) بر منابع و آنچه كه برای حصول آن به كار رفته است(داده‌ها) نشان داده می‌شود.[4]

5-1- لزوم توجه به بهره‌وری در ایران:

امروزه با كمرنگ شدن مرزهای اقتصادی، رقابت در صحنه جهانی، ابعاد دیگری یافته و تلاش برای بهبود بهره‌وری پایه اصلی این رقابت را تشكیل می‌دهد. اگر چه بهبود بهره‌وری بر اساس اصل عقلانیت اقتصادی همواره باید مورد توجه باشد، لیكن به جهت این كه بهبود بهره‌وری، بالفعل كردن توان بالقوه است، از این رو به یك محرك نیاز دارد كه مناسبترین محرك، رقابت در صحنه داخلی و بازارهای بین المللی است. ارتقای بهره‌وری موجب پیشرفت و توسعه یافتگی گردیده و بسیاری از كشورها جهت اشاعه نگرش بهره‌وری و تعمیم به كارگیری فنون و روشهای بهبود آن، سرمایه‌گذاری‌های زیادی انجام می‌دهند.

بررسی عملكرد كشورهایی كه طی سالیان اخیر رشد اقتصاد چشمگیر داشته‌اند. حكایت از آن دارد كه اكثر این كشورها رشد خود را مدیون افزایش بهره‌وری هستند و سهم دیگر موارد مؤثر در مقایسه با سهم ارتقای بهره‌وری در ایجاد این رشد، اندك بوده است. به طور مثال در سال 1996 حدود 67 درصد رشد اقتصادی مالزی مربوط به بهره‌وری و 33 درصد باقیمانده مربوط به افزایش اشتغال است.

با توجه به نوسانات شدید در آمد ارزی كشور طی سالیان اخیر از بابت صادرات نفت خام و دیگر فرآورده‌های نفتی و همچنین صادرات غیرنفتی كه به طور مداوم دارای افت و خیز می‌باشد و همین طور پیش بینی تداوم آنها در سالهای آینده،‌ ایجاد اشتغال برای نیروی كار جوان كشور از طریق سرمایه‌گذاری‌های جدید،‌ با محدودیتهایی مواجه است. جهت جبران آن لازم است با بهبود كیفیت نیروی كار از طریق افزایش سطح دانش و مهارت بهره‌وری نیروی كار ارتقاء یافته و بدین ترتیب نیروی انسانی به سرمایه انسانی تبدیل شود. بنابرین در سال‌های آتی رشد اقتصادی كشور در گرو افزایش بهره‌وری خواهد بود. همانگونه كه استنباط می‌شود. در شرایط فعلی كشور افزایش بهره‌وری از یك اننخاب فراتر رفته و به یك ضرورت تغییر شكل می‌یابد.

6-1- سازمان بهره‌وری ملی ایران[5]

چنانچه بخواهیم به تاریخچة و سیر تحولات جایگاه سازمان بهره‌وری بپردازیم، باید گفت پس از تشكیل سازمان بهره‌وری آسیا A.P.O در سال 1961 توسط تعدادی از كشورهای آسیایی، ایران در سال 1965 به آن پیوست. البته پس از پیروزی انقلاب اسلامی عضویت كشور ما در این سازمان به حال تعلیق درآمد. ولی در سال 1366 با تلاشهای مجدانه وزارت صنایع سنگین وقت و تصویب مجلس شورای اسلامی، ایران مجدداً به عضویت سازمان بهره‌وری آسیایی درآمد. در سال 72 به عنوان زمینه‌ساز تشدید حركت بهره‌وری در كشور، ‌بهره‌وری ملی ایران به عنوان یكی از توابع سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران تأسیس گردید. در ادامه و در سال 1377 با تغییر اساسنامه، این سازمان از وزارت صنایع سنگین منفك و به سازمان امور اداری و استخدامی كشور ملحق گردید تا نقش فرابخشی آن مورد تأكید قرار دارد و اصول راهبردی آن به شرح زیر مورد تجدید نظر قرار گرفته است.

الف) مدیریت هر دستگاه مسئول ارتقای بهره‌وری در آن دستگاه است.

ب) سازمان سیاستهای ارتقای بهره‌وری در سطح ملی در تعیین و به مراجع ذیربط پیشنهاد می‌كند.

ج) سازمان اجرای سیاستهای ارتقای بهره‌وری در سطح ملی را پیگیری می‌كند.

[1] نشریه تخصصی مدیریت بهره‌وری.

[2]Suggextion System (SS) Quality control circles (QCC) Total Quality Management (TQM)Total prevent & Maintainance (TPM) just in Time (JIT).

[3] گزارشات موجود در سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی، دفتر اقتصاد كلان.

[4] به نقل از بروشور سازمان.

[5] به نقل از بروشور سازمان بهره‌وری ملی ایران و مصاحبه با كارشناسان آن سازمان

شامل ورد 143صفحه ای میباشد

آی پی پی تی را به خاطر بسپارید و بهترین و سالم ترین فایل ها را برای شما از کل وب جمع آوری کردم

و هر لحظه از طریق تلگرام یا پیامک در نهایت تماس در خدمت کاربران برای پاسخگویی هستیم 

به بزرگترین بانک دانلود مقاله پاورپوینت نمونه سوال پرسشنامه پایان نامه  و پیشینه و فایل های گرافیکی خوش آمدید 
آی پی پی تی را به خاطر بسپارید و بهترین و سالم ترین فایل ها را برای شما از کل وب جمع آوری کردم و هر لحظه از طریق تلگرام یا پیامک در نهایت تماس در خدمت کاربران برای پاسخگویی هستیم

شماره پشتیبانی سایت آی پی پی تی  09214087336

دانلود تحقیق سنجش تاثیر اجرای سیستم پنج اس (5S) بر بهره وری شركتهای تحت پوشش ایران خودرو

دانلود تحقیق سنجش تاثیر اجرای سیستم پنج اس (5S) بر بهره وری شركتهای تحت پوشش ایران خودرو

دانلود تحقیق سنجش تاثیر اجرای سیستم پنج اس (5S) بر بهره وری شركتهای تحت پوشش ایران خودرو

دانلود تحقیق سنجش تاثیر اجرای سیستم پنج اس (5S) بر بهره وری شركتهای تحت پوشش ایران خودرو

دانلود تحقیق سنجش تاثیر اجرای سیستم پنج اس (5S) بر بهره وری شركتهای تحت پوشش ایران خودرو

دانلود تحقیق سنجش تاثیر اجرای سیستم پنج اس (5S) بر بهره وری شركتهای تحت پوشش ایران خودرو , دانلود تحقیق سنجش تاثیر اجرای سیستم پنج اس (5S) بر بهره وری شركتهای تحت پوشش ایران خودرو , دانلود تحقیق سنجش تاثیر اجرای سیستم پنج اس (5S) بر بهره وری شركتهای تحت پوشش ایران خودرو , فایل تحقیق سنجش تاثیر اجرای سیستم پنج اس (5S) بر بهره وری شركتهای تحت پوشش ایران خودرو , قابل ویرایش تحقیق سنجش تاثیر اجرای سیستم پنج اس (5S) بر بهره وری شركتهای تحت پوشش ایران خودرو , پکیج تحقیق سنجش تاثیر اجرای سیستم پنج اس (5S) بر بهره وری شركتهای تحت پوشش ایران خودرو,  تحقیق سنجش تاثیر اجرای سیستم پنج اس (5S) بر بهره وری شركتهای تحت پوشش ایران خودرو , فایل تحقیق سنجش تاثیر اجرای سیستم پنج اس (5S) بر بهره وری شركتهای تحت پوشش ایران خودرو

خرید ساعت مچی  دانلود آهنگ جدید  فروشگاه اینترنتی کفش  دانلود پاورپوینت آماده  دانلود مقاله