دانلود تحول تاریخی نظام تامین اجتماعی 240 ص -دانلود فوری

دانلود تحول تاریخی نظام تامین اجتماعی 240 ص

دانلود دانلود تحول تاریخی نظام تامین اجتماعی 240 ص , دانلود فوری دانلود تحول تاریخی نظام تامین اجتماعی 240 ص ,  دانلود تحول تاریخی نظام تامین اجتماعی 240 ص کامل و قابل ویرایش

دانلود تحول تاریخی نظام تامین اجتماعی 240 ص;تحقیق تحول تاریخی نظام تامین اجتماعی 240 ص;مقاله تحول تاریخی نظام تامین اجتماعی 240 ص;تحول تاریخی نظام تامین اجتماعی 240 ص

 

دانلود تحول تاریخی نظام تامین اجتماعی 240 ص

دانلود تحول تاریخی نظام تامین اجتماعی 240 ص

دسته بندی علوم اجتماعی
فرمت فایل zip
حجم فایل 218 کیلو بایت
تعداد صفحات 227
برای دانلود فایل روی دکمه زیر کلیک کنید
دریافت فایل

فرمت فایل : ورد

قسمتی از محتوی فایل

تعداد صفحات : 227 صفحه

تحول تاریخی نظام تامین اجتماعی مقدمه: تامین اجتماعی به مفهوم کنونیش نتیجه یک تحول تاریخی طولانی است که با احساس نیاز انسان به امنیت اقتصادی در رویارویی با خطرات اجتماعی آغاز شد سپس این نیاز همگانی با تحول اوضاع اجتماعی، اقتصادی، سیاسی و فکری جوامع انسانی متحول شد تا به وضع کنونی خود رسید که وضع موجود هم فرودگاهی است در مسیر حرکت مداوم آن.
انسان در اصل با حاصل دست رنج خود زندگی میکند، لذا کار طریق حفظ وجود اوست بنابراین به هنگام کاهش فرصت اشتغال کار یا از دست دادن قدرت کار، وجود وی در معرض خطر قرار می گیرد.
انسان به میزان ادراک نیاز به کار و خطراتی که قدرت کار یا ادامه آن را تهدید میکند دچار ترس از آینده و نگرانی برای سرنوشت خود میشود.
احساس ترس انسان از آینده و نگرانی برای سرنوشت به طور دائم عامل انگیزش وی جهت دستیابی به وسایلی بوده است که بواسطه آنها خود را از خطرات انقطاع کار و نتایج آن از قبیل فقر (تیره روزی) و نیازمندی حفظ کند.
انسان در زمان ها و مکان های مختلف، با وسایل گوناگونی با این خطرات مقابله کرده است.
در مرحله نخست به مجموعه ای وسایل موسوم به وسایل سنتی متوسل شده است مثل پس انداز، تعاونی اجتماعی و بیمه خاص با وجود این، تحولات اجتماعی و اقتصادی جوامع انسانی به ویژه پس از انقلاب صنعتی و عواملی که باعث رشد فردیت و گستتن پیوند های تعاون اجتماعی شده است ناکارآمدی این وسایل و ناتوانی آنها را از همگام شدن با این تحولات در رویارویی با خطرات جدید انقلاب صنعتی، اثبات کرده است.
از بطن این نیاز نظام های بیمه اجتماعی متولد شدند و دیری نپایید که این نظام ها در نظام واحدی به نام نظام تامین اجتماعی جمع شدند.
به این ترتیب تامین اجتماعی ثمره ی ک مبارزه تاریخی طولانی است که انسان برای دفاع از امنیت اقتصادی خود علیه خطرات اجتماعی تهدید کننده وی به آن وارد شده است.
در ادامه، مراحل این مبارزه را بررسی می کنیم و با بحث وسایل سنتی آغاز میکنیم و سپس به نظام های بیمه اجتماعی می پردازیم و در نهایت درباره ظهور تامین اجتماعی و تحول آن سخن خواهیم گفت.
مبحث اول وسایل سنتی: منظور از وسایل سنتی، مجموعه وسایلی است که انسان آن را قبل از انقلاب صنعتی برای در امان نگهداشتن خود از نیاز و فقر، در صورت انقطاع درآمد به سبب بیماری، پیری، از کار افتادگی یا یکی از این اسباب، بکار گرفته است.
این وسایل عبارتند از: پس انداز، کمک های (معاضدت های) اجتماعی، همیاری متقابل و بیمه خاص و مسئولیت مدنی به عنوان وسیله غرامت ناشی از ضرر کار.
پس از بررسی این وسایل درباره ناکارآمدی آنها در محقق ساختن حمایت اقتصادی در مقابل خطرات ناشی از انقلاب صنعتی، سخن خواهیم گفت.
مطلب نخست: پس انداز (Epargne): منظور از پس انداز، کنار گذاشتن بخشی از درآمد فعلی جهت مواجهه با نیازهای غیر مترقبه ای است که در آینده ایجاد میشود یا ممکن است هدف از این کنار گذاشتن ایجاد سرمایه ای برای سرمایه گذاری جهت دریافت سود برای افزایش درآمد باشد.
انسان پس انداز را از زمانیکه مالکیت به زندگی اش وارد شد، شناخت و ضرورت احتیاط به منظور حوادث غیر مترقبه آینده و عاقبت اندیشی را احساس کرد.
به این ترتیب انسان بخشی از اموال روزانه خود را برای موا

به بزرگترین بانک دانلود مقاله پاورپوینت نمونه سوال پرسشنامه پایان نامه  و پیشینه و فایل های گرافیکی خوش آمدید 
آی پی پی تی را به خاطر بسپارید و بهترین و سالم ترین فایل ها را برای شما از کل وب جمع آوری کردم و هر لحظه از طریق تلگرام یا پیامک در نهایت تماس در خدمت کاربران برای پاسخگویی هستیم

شماره پشتیبانی سایت آی پی پی تی  09214087336

دانلود دانلود تحول تاریخی نظام تامین اجتماعی 240 ص

دانلود دانلود تحول تاریخی نظام تامین اجتماعی 240 ص

دانلود دانلود تحول تاریخی نظام تامین اجتماعی 240 ص

دانلود دانلود تحول تاریخی نظام تامین اجتماعی 240 ص

دانلود دانلود تحول تاریخی نظام تامین اجتماعی 240 ص

دانلود دانلود تحول تاریخی نظام تامین اجتماعی 240 ص , دانلود دانلود تحول تاریخی نظام تامین اجتماعی 240 ص , دانلود دانلود تحول تاریخی نظام تامین اجتماعی 240 ص , فایل دانلود تحول تاریخی نظام تامین اجتماعی 240 ص , قابل ویرایش دانلود تحول تاریخی نظام تامین اجتماعی 240 ص , پکیج دانلود تحول تاریخی نظام تامین اجتماعی 240 ص,  دانلود تحول تاریخی نظام تامین اجتماعی 240 ص , فایل دانلود تحول تاریخی نظام تامین اجتماعی 240 ص

خرید ساعت مچی  دانلود آهنگ جدید  فروشگاه اینترنتی کفش  دانلود پاورپوینت آماده  دانلود مقاله