پاورپوینت تاريخچة سينما در ايران از پيدايش تا پايان دورة پهلوي اول -دانلود فوری

پاورپوینت تاريخچة سينما در ايران از پيدايش تا پايان دورة پهلوي اول

دانلود پاورپوینت تاريخچة سينما در ايران از پيدايش تا پايان دورة پهلوي اول , دانلود فوری پاورپوینت تاريخچة سينما در ايران از پيدايش تا پايان دورة پهلوي اول ,  پاورپوینت تاريخچة سينما در ايران از پيدايش تا پايان دورة پهلوي اول کامل و قابل ویرایش

  پاورپوینت تاريخچة سينما در ايران از پيدايش تا پايان دورة پهلوي اول ,تاريخچة سينما در ايران از پيدايش تا پايان دورة پهلوي اول,دانلود پاورپوینت تاريخچة سينما در ايران از پيدايش تا پايان دورة پهلوي اول ,تاريخچة,سينما,در,ايران,از,پيدايش,تا,پايان,دورة,پ,,,

پاورپوینت تاريخچة سينما در ايران از پيدايش تا پايان دورة پهلوي اول

پاورپوینت-تاريخچة-سينما-در-ايران-از-پيدايش-تا-پايان-دورة-پهلوي-اوللینک دانلود و خرید پایین توضیحات
دسته بندی : پاورپوینت
نوع فایل :  powerpoint (..ppt) ( قابل ويرايش و آماده پرينت )
تعداد اسلاید : 15 اسلاید

 قسمتی از متن powerpoint (..ppt) : 
 

بسم الله الرحمن الرحیم
تاريخچة سينما در ايران از پيدايش تا پايان دورة پهلوي اول
طي ديداري كه مظفرالدين شاه از فرانسه در جريان سفر به فرنگ در سال 1279 ش. داشت، با ديدن دستگاه نمايش فيلم شيفته و مجذوب آن گرديد. يك دستگاه آن را خريد تا به ايران بياورد. ميرزا ابراهيم خان عكاس باشي كه در شمار همراهان مظفرالدين شاه بود، از اين سفر فيلم ‌ برداري كرد و از اين رو به عنوان نخستين فيلم بردار ايراني به شمار ‌ آمد.
در سال 1286 ابراهيم صحاف ‌ باشي در خيابان «چراغ گاز» تهران (اميركبير فعلي) اولين سالن سينما را تأسيس كرد. اما فعاليتهاي او بعد از حدود يك ماه متوقف شد. صحاف باشي را به دليل مشكلات مالي، دستگير و به هندوستان تبعيد كردند. پس از آن، كار سينماداري و فيلم ‌ سازي در ايران را افراد غير ايراني دنبال كردند افرادي چون روسي ‌ خان، ايوانف، اسماعيلوف، لوين و ياكوبسن.
روسي ‌ خان در سال 1286 سالن نمايشي در خيابان علاءالدوله (فردوسي) تاسيس كرد. همزمان با او، شخصي به نام آقايوف در خيابان چراغ گاز، در قهوه ‌ خانة زرگرآباد اقدام به نمايش فيلم كرد. هر چند فعاليت آنها پاي مردم را به سينما باز كرد ، اما نخستين كسي كه
بهره ‌ برداري همگاني از سينما را رواج داد شخصي به نام آراداشس باتماگرايان، معروف به اردشير خان ارمني بود كه در سال 1291سالن نمايشي در خيابان علاءالدوله باز كرد و در پي آن سالن ‌ هاي ديگري نيز در تهران تاسيس شد.
پس از كودتاي 1299، به دستور رضاشاه سينماها تعطيل شدند ولي بعد از مدت كوتاهي به دستور سيد ضياء اجازة بازگشايي يافتند.
در سال 1304 خان بابا معتضدي به عنوان اولين فيلم ‌‌ بردار حرفه ‌ اي ايران كار خود را آغاز كرد و تا سال 1310 به فعاليت پرداخت. وي از مجلس مؤسسان و مراسم تاج ‌ گذاري رضاشاه فيلم گرفت كه اين فيلم­ها نخستين فيلم ‌ هاي خبري ايران محسوب مي ‌ شوند.
در سال 1305 علي وكيلي، گراند سينما را نمايش مي­داد تأسيس كرد. اين سينما به صورت منظم و در روزهاي مشخصي از هفته فيلم. رونق سينماداري باعث شد كه وكيلي به فكر تأسيس سينماي ديگري بيفتد و به همين دليل سينما سپه را در خيابان سپه بنا نهاد.
در سال 1309 اوانس اوگانياس، روسي تبار تحصيل ‌ كردة رشتة سينما در مسكو كه به ايران مهاجرت كرده بود، «مدرسة آرتيستي سينما» را در ايران تاسيس كرد. همچنين اولين فيلم صامت ايراني در تهران به نام «آبي و رابي» را ساخت و به نمايش درآورد. از ديگر فعاليتهاي سينمايي در سال 1309، افتتاح سينما پلاس در محل سابق سينما تهران بود با افتتاح اين سينما مردم تهران براي نخستين بار سينماي مجلل و بزرگي را ‌ ديدند.
اين سينما كه توسط مرتضي قلي خان بختياري با مخارج هنگفت ساخته شده بود، فيلم ‌ هاي ناطق پخش مي ‌ كرد كه باعث جذب بيشتر مردم به سينما شد.
ابراهيم مرادي از ديگر كارگردانان پيشگام سينماي ايران در بندرانزلي «استديو جهان نما» را تأسيس كرد. وي به آثار رمانتيك اروپايي و امريكايي علاقه داشت و در سال 1310 فيلمي با نام «انتقام برادر» يا «روح و جسم» ساخت. عبدالحسين سپنتا سومين فيلم­ساز ايراني، بيشتر علاقمند مضامين حماسي بود. وي در سال 1311 اولين فيلم ناطق ايراني را با نام «دختر لر» در بمبئي ساخت. استقبال از اين فيلم موجب فراهم آمدن مقدمات ساخت چند فيلم ديگر شد.
علاوه بر فعاليت افراد مذكور در رواج صنعت سينما در ايران، بايد به نقش كنسول ‌ گري ها، كمپاني ‌ ها و كنسرسيوم ‌ هاي خارجي در ورود و نمايش فيلم براي نيروهاي شاغل خود و مردمان بعضي شهرستانهاي كشور در دوران مورد نظر اشاره كرد.
با پايان گرفتن دهة اول قرن 14شمسي، سينما در ايران به عنوان يك هنر پذيرفته شد. يعني علاوه بر سينما، فيلم و تماشاگر، منتقد و مقامهاي مسئول ناظر بر فيلم نيز جاي خود را پيدا كرده بودند. با بالا رفتن تعداد سالن ‌ هاي سينما، هيأت دولت در سال 1309 قانون «نمايش و سينماها» را تصويب كرد. اين قانون سينماداران را موظف به دريافت اجازة كتبي براي افتتاح سينما و نمايش فيلم كرد.
براي دريافت مجوز نمايش فيلم، بايد مسئولان فيلم را پيش از نمايش مي ‌ ديدند. در اين زمان امور سينماداري در اختيار وزارت معارف بود و نمايندگان اداره كل شهرباني و وزارت معارف فيلم ‌ ها را بازبيني و سانسور مي ‌ كردند.
در سال 1313 سينماي علمي براي محصلين مدرسة دارالفنون تاسيس شد كه يكي اقدامات براي بهر ‌ ه ‌ گيري از سينما در خدمت آموزش به شمار مي ‌ آيد.
سينماي ايران از سال ‌ 1315 به دليل تغيير فضاي سياسي كشور و اعمال سانسور شديد توسط شهرباني و مواجهه با جنگ جهاني دوم، دچار بحران شد. اين وضعيت تا چند سال پس از سقوط رضا شاه نيز ادامه داشت.

 

دانلود فایل

آی پی پی تی را به خاطر بسپارید و بهترین و سالم ترین فایل ها را برای شما از کل وب جمع آوری کردم

و هر لحظه از طریق تلگرام یا پیامک در نهایت تماس در خدمت کاربران برای پاسخگویی هستیم 

به بزرگترین بانک دانلود مقاله پاورپوینت نمونه سوال پرسشنامه پایان نامه  و پیشینه و فایل های گرافیکی خوش آمدید 

آی پی پی تی را به خاطر بسپارید و بهترین و سالم ترین فایل ها را برای شما از کل وب جمع آوری کردم

و هر لحظه از طریق تلگرام یا پیامک در نهایت تماس در خدمت کاربران برای پاسخگویی هستیم

💡

شماره پشتیبانی سایت آی پی پی تی  09214087336

دانلود پاورپوینت تاريخچة سينما در ايران از پيدايش تا پايان دورة پهلوي اول

دانلود پاورپوینت تاريخچة سينما در ايران از پيدايش تا پايان دورة پهلوي اول

دانلود پاورپوینت تاريخچة سينما در ايران از پيدايش تا پايان دورة پهلوي اول

دانلود پاورپوینت تاريخچة سينما در ايران از پيدايش تا پايان دورة پهلوي اول

 

دانلود پاورپوینت تاريخچة سينما در ايران از پيدايش تا پايان دورة پهلوي اول

دانلود پاورپوینت تاريخچة سينما در ايران از پيدايش تا پايان دورة پهلوي اول , دانلود پاورپوینت تاريخچة سينما در ايران از پيدايش تا پايان دورة پهلوي اول , دانلود پاورپوینت تاريخچة سينما در ايران از پيدايش تا پايان دورة پهلوي اول , فایل پاورپوینت تاريخچة سينما در ايران از پيدايش تا پايان دورة پهلوي اول , قابل ویرایش پاورپوینت تاريخچة سينما در ايران از پيدايش تا پايان دورة پهلوي اول , پکیج پاورپوینت تاريخچة سينما در ايران از پيدايش تا پايان دورة پهلوي اول,  پاورپوینت تاريخچة سينما در ايران از پيدايش تا پايان دورة پهلوي اول , فایل پاورپوینت تاريخچة سينما در ايران از پيدايش تا پايان دورة پهلوي اول

پر فروش ترین قالب های وردپرس 

دانلود رساله معماری   پروپوزال

فروشگاه فایل   همکاری در فروش فایل

بهترین سیستم همکاری در فروش 

دانلود پیشینه پایان نامه

 دانلود پاورپوینت تاريخچة سينما در ايران از پيدايش تا پايان دورة پهلوي اول

 پکیج پاورپوینت تاريخچة سينما در ايران از پيدايش تا پايان دورة پهلوي اول

 خرید پاورپوینت تاريخچة سينما در ايران از پيدايش تا پايان دورة پهلوي اول

 سایت پاورپوینت تاريخچة سينما در ايران از پيدايش تا پايان دورة پهلوي اول

 بهترین پاورپوینت تاريخچة سينما در ايران از پيدايش تا پايان دورة پهلوي اول