پاورپوینت تاريخچه خدمات بيمارستاني -دانلود فوری

پاورپوینت تاريخچه خدمات بيمارستاني

دانلود پاورپوینت تاريخچه خدمات بيمارستاني , دانلود فوری پاورپوینت تاريخچه خدمات بيمارستاني ,  پاورپوینت تاريخچه خدمات بيمارستاني کامل و قابل ویرایش

  پاورپوینت تاريخچه خدمات بيمارستاني ,تاريخچه خدمات بيمارستاني,دانلود پاورپوینت تاريخچه خدمات بيمارستاني ,تاريخچه,خدمات,بيمارستاني,پاورپوینت,تاريخچه,خدمات,بيمارستاني

پاورپوینت تاريخچه خدمات بيمارستاني

پاورپوینت-تاريخچه-خدمات-بيمارستانيلینک دانلود و خرید پایین توضیحات
دسته بندی : پاورپوینت
نوع فایل :  powerpoint (..ppt) ( قابل ويرايش و آماده پرينت )
تعداد اسلاید : 67 اسلاید

 قسمتی از متن powerpoint (..ppt) : 
 

بنام خدا
تاريخچه خدمات بيمارستاني
مقدمه :
تاريخچه خدمات بيمارستاني
پزشكي يكي از پر سابقه ترين نهادهاي اجتماعي – فرهنگي است كه به علت پيوستگي و قرابت آن با حيات انساني از پديده هايي است كه انسان به طور مستقيم با آن در تماس مي‌باشد. تاريخ بيمارستان با تاريخ پزشكي در هم آميخته و در حقيقت رشد و پيشرفت بيمارستان متاثر از پيشرفت و توسعه روز افزون دانش و تكنولوژي پزشكي است.
علم پزشكي بصورت بخشي از نياز انسان و تمايل او به بقاء، سابقه اي بس طولاني دارد.
مدارك تاريخي نشان مي‌دهد كه تحولات مربوط به امر پزشكي در بابل 600 سال قبل، يعني 4000 سال پيش از يونان آغاز گشته است. همچنين مصر وارث يكي از كهن ترين سنت هاي پزشكي بوده است. در شرق آسيا و در تمدن باستان طب رونقي به سزا داشت. در منطقه ديگر آسيا، در سرزمين هندوستان تاريخ طب قدمت بسياري دارد و مي‌توان گفت كه هندوان از نخستين ملت هايي بودند كه به ساختن بيمارستان مبادرت ورزيده اند.
آريايي هاي قديم بهداشت و پيشگيري از بيماري ها را بوسيله روش هاي خاص خود در صدر وظايف خويش مي شناختند. آريايي ها در دستگاه حكومتي و دسته ها و اقوام كشور، مقررات و فرمانهاي درست پزشكي و بهداشتي داشتند.
به استناد نوشته هاي به جاي مانده اوستايي پنج دسته از پزشكان در زمان هاي پيش در ايران باستان شناخته شده‌اند كه از نظر وظيفه و كيفيت كار و تخصص كاملا از هم تميز داده شده‌اند:
1 آشو پزشك: پزشكي به كمك قانون مقدس اشا (پاكي) بيمارانش را درمان مي كرده است.
2 داد پزشك: پزشكي كه به كمك قانون درمان مي‌كند، كسي است كه روش هاي درماني او به كمك‌«داشا» (قانون – داد – حق) و كاربرد روش هاي مخصوص بوده و وظايف درماني ويژه اي را به بيماران خود فرمان مي‌دهد.
3 ارور پزشك: پزشكي كه به كمك عصارة گياهان و دارويي گياهي بيماري بيماران خويش را درمان مي كرده است.
4 كارد پزشك: پزشكي كه به كمك كارد درمان مي‌كند، كسي است كه روش درماني او با كمك ابزار و آلات جراحي كه وي براي درمان جسم بيماران به كار مي برده، انجام مي گرفته است.
5 مانتره پزشك: پزشكي كه به كمك كلمات و وردهاي مقدس و آسماني درمان مي نموده است.
در زمان ساسانيان دانشگاه جندي نيشابور پايه گذاري گرديد و در بيمارستان مشهور جندي شاپور، پزشكان با روش هاي پزشكي به مداواي بيماران و تدريس طب و تحقيق مي پرداختند.
پس از ظهور اسلام با رشد علوم و فنون و اهميتي كه دين براي بهداشت قائل است و دستورات اكيدي كه در باب نظافت و پاكيزگي دارد، مردم شهرهاي اسلامي نيز در دوران شكوفايي خود از پاكيزگي و بهداشت چشمگيري برخورد شدند.
پزشكي در اين دوره به مانند ساير دانش ها از توسعه زيادي برخوردار گرديد و كتاب هاي زيادي از يوناني و ساير زبان ها به عربي ترجمه و تدريس گرديد و كتابهاي بسياري نيز به زبان عربي به رشتة تحرير در آمد و بتدريج بيمارستانهايي به شيوه بيمارستان جندي شاپور ساخته است.
در صدر اسلام به هنگام جنگ ها محل خاصي براي نگهداري مجروحين جنگي اختصاص داده مي‌شد و پس از آن اولين بيمارستان (دار المرضي) در دوره وليد عبدالملك ششمين خليفه اموي (سال 86 هجري) در شهر دمشق ايجاد شد كه فعاليت آن محدود به نگهداري جذاميان و معلولين بود.

 

دانلود فایل

آی پی پی تی را به خاطر بسپارید و بهترین و سالم ترین فایل ها را برای شما از کل وب جمع آوری کردم

و هر لحظه از طریق تلگرام یا پیامک در نهایت تماس در خدمت کاربران برای پاسخگویی هستیم 

به بزرگترین بانک دانلود مقاله پاورپوینت نمونه سوال پرسشنامه پایان نامه  و پیشینه و فایل های گرافیکی خوش آمدید 

آی پی پی تی را به خاطر بسپارید و بهترین و سالم ترین فایل ها را برای شما از کل وب جمع آوری کردم

و هر لحظه از طریق تلگرام یا پیامک در نهایت تماس در خدمت کاربران برای پاسخگویی هستیم

💡

شماره پشتیبانی سایت آی پی پی تی  09214087336

دانلود پاورپوینت تاريخچه خدمات بيمارستاني

دانلود پاورپوینت تاريخچه خدمات بيمارستاني

دانلود پاورپوینت تاريخچه خدمات بيمارستاني

دانلود پاورپوینت تاريخچه خدمات بيمارستاني

 

دانلود پاورپوینت تاريخچه خدمات بيمارستاني

دانلود پاورپوینت تاريخچه خدمات بيمارستاني , دانلود پاورپوینت تاريخچه خدمات بيمارستاني , دانلود پاورپوینت تاريخچه خدمات بيمارستاني , فایل پاورپوینت تاريخچه خدمات بيمارستاني , قابل ویرایش پاورپوینت تاريخچه خدمات بيمارستاني , پکیج پاورپوینت تاريخچه خدمات بيمارستاني,  پاورپوینت تاريخچه خدمات بيمارستاني , فایل پاورپوینت تاريخچه خدمات بيمارستاني

پر فروش ترین قالب های وردپرس 

دانلود رساله معماری   پروپوزال

فروشگاه فایل   همکاری در فروش فایل

بهترین سیستم همکاری در فروش 

دانلود پیشینه پایان نامه

 دانلود پاورپوینت تاريخچه خدمات بيمارستاني

 پکیج پاورپوینت تاريخچه خدمات بيمارستاني

 خرید پاورپوینت تاريخچه خدمات بيمارستاني

 سایت پاورپوینت تاريخچه خدمات بيمارستاني

 بهترین پاورپوینت تاريخچه خدمات بيمارستاني