پاورپوینت سیاست در سازمان -دانلود فوری

پاورپوینت سیاست در سازمان

دانلود پاورپوینت سیاست در سازمان , دانلود فوری پاورپوینت سیاست در سازمان ,  پاورپوینت سیاست در سازمان کامل و قابل ویرایش

  پاورپوینت سیاست در سازمان ,سیاست در سازمان,دانلود پاورپوینت سیاست در سازمان ,سیاست,در,سازمان,پاورپوینت,سیاست,سازمان

پاورپوینت سیاست در سازمان

پاورپوینت-سیاست-در-سازمانلینک دانلود و خرید پایین توضیحات
دسته بندی : پاورپوینت
نوع فایل :  powerpoint (..ppt) ( قابل ويرايش و آماده پرينت )
تعداد اسلاید : 12 اسلاید

 قسمتی از متن powerpoint (..ppt) : 
 

بسمه تعالی سیاست در سازمان
سیاست
از ریشه یونانی، درمعنای(( در جامعه زندگی کردن))، گرفته شده است . فرهنگهای بزرگ، سیاست را به عنوان هنر راهبری یک دولت تعریف کرده و تاکید می کنند سیاست والاترین فعالیتی است که دیگر فعالیتها را در بر می گیرد ، زیرا ماهیتی عمومی می یابد و سازماندهی عالی حیات را در جامعه مطمع نظر دارد . از نظر بوردو، هر امر، هر فعل و یا هر وضعی، در یک گروه انسانی، دارای خصلت سیاسی است، چون بر وجود روابط مبتنی بر اقتدار و اطاعت، که در جهت تحقق غایتی مشترک پدید می آیند ، دلالت دارد. از دیدگاهی ایستا، سیاست، به معنای ساختی خواهد بود که چنین روابطی را بر جامعه تحمیل می کند . سیاست، بیشتر جنبه ی پویای تمامی پدیده هایی را می رساند که در گردونه ی فعالیتی قرار می گیرند که هدف ار آن یا فتح قدرت است و یا اعمال آن.( آلن بیرو، 1375، فرهنگ علوم اجتماعی)
سازمان
سازمان عبارت از یک رشته روایط منظم و عقلایی است که بین افرادی که وظایف پیچیده و متعددی را انجام می دهند به منظور تامین هدفهای مشترک خاصی برقرار می گردد و در تعریف دیگر سازمان را می توان عمل طبقه بندی وظایف، تفویض اختیار و تثبیت مسئولیت برای اجرای وظایف و تعیین روابط به منظور همکاری موثر در انجام هدفهای سازمان تعریف نمود . (علی محمد اقتداری، 1366، سازمان و مدیریت)
تعریف سیاست سازمانی
سیاست سازمانی را مجموع فعالیت هایی که بوسیله اشخاص برای بدست آوردن ، افزایش و بکارگیری قدرت و دیگر منابع انجام می شود تا از آن طریق بتواند در موقعیتهای عدم اطمینان و ناهماهنگی به هدفهای دلخواه خود برسد. (جفری فقر) به عبارت ساده تر ، هدف شخص از چنین رفتاری ، یافتن راهی انحصاری است.
گستردگی رفتار سیاسی
در تحقیقی که به تازگی انجام گرفته است ، دیدگاه های جالبی در زمینه چگونگی ادراک مدیران از رفتار سیاسی در سازمان ها ارائه شده است . بیش از یک سوم از چهار صد و بیست و هشت مدیری که به سوال پاسخ داده بودند ، عقیده داشتند که رفتار سیاسی بر تصمیم های سازمانی آنها در زمینه ی حقوق و دستمزد اثر گذاشته است ، در حالیکه بیست و هشت درصد آنها احساس می کردند که تصمیمات سازمانی آنها در زمینه استخدام تحت تاثیر این رفتار قرار گرفته است . سه چهارم پاسخ دهندگان نیز عقیده داشتند که رفتار سیاسی در سطوح بالای سازمان به نسبت سطح پایین متداول تر است . بیش از یک سوم پاسخ دهندگان تصور می کردند که رفتار سیاسی ، ناخوشایند، بد، ناسالم و غیر عقلانی است، ضمن اینکه بیشتر پاسخ دهندگان بر این باور بودند که مدیران موفق باید سیاستمداران خوب باشند و لازمه پیشرفت آنها داشتن رفتار سیاستمدارانه است.(مورهد / گریفین، رفتار سازمانی)
بتازگی جرالد کاوانف ، دنیس موبرگ و مانوئل والاسکو الگوی امور اخلاقی در رفتار سازمانی را ارائه داده اند . در این الگو راه حل رفتار سیاسی ، راه کاری است که بطور کامل دارای ویژگی سیاسی بوده ، مخصوص موقعیت معینی می باشد . کاوانف و همکارانش به این نتیجه رسیدند که تحت شرایط دوگانه زیر، رفتار سیاسی، اخلاقی و مناسب می باشد.
اگر به حقوق همه طرف هایی که سود می برند احترام بگذارد.
حرمت قوانین قضایی حفظ شود .( به عبارت دیگر، قضاوت بر مبنای عقل سلیم به منظور رعایت انصاف و برابری).
اگر یک رفتار سیاسی بدون ویژگیهای بالا باشد . به عنوان مثال ، در دوران رکود اقتصادی که باید از تعداد کارکنان کاسته شود ، سیاست تنها سهم را در انتخاب کارکنانی که باید اخراج شوند بعهده دارد، گاهی ممکن است سیاست تنها مبنای موجود برای اینگونه تصمیم گیریها باشد. بر اساس الگوی ارائه شده ، توصیه می شود که چنانچه راه حل غیر سیاسی وجود دارد ، باید از انتخاب راه حل سیاسی به منظور جلوگیری از پایمال شدن حقوق دیگران و یا تضعیف قانون خودداری شود .

 

دانلود فایل

آی پی پی تی را به خاطر بسپارید و بهترین و سالم ترین فایل ها را برای شما از کل وب جمع آوری کردم

و هر لحظه از طریق تلگرام یا پیامک در نهایت تماس در خدمت کاربران برای پاسخگویی هستیم 

به بزرگترین بانک دانلود مقاله پاورپوینت نمونه سوال پرسشنامه پایان نامه  و پیشینه و فایل های گرافیکی خوش آمدید 

آی پی پی تی را به خاطر بسپارید و بهترین و سالم ترین فایل ها را برای شما از کل وب جمع آوری کردم

و هر لحظه از طریق تلگرام یا پیامک در نهایت تماس در خدمت کاربران برای پاسخگویی هستیم

💡

شماره پشتیبانی سایت آی پی پی تی  09214087336

دانلود پاورپوینت سیاست در سازمان

دانلود پاورپوینت سیاست در سازمان

دانلود پاورپوینت سیاست در سازمان

دانلود پاورپوینت سیاست در سازمان

 

دانلود پاورپوینت سیاست در سازمان

دانلود پاورپوینت سیاست در سازمان , دانلود پاورپوینت سیاست در سازمان , دانلود پاورپوینت سیاست در سازمان , فایل پاورپوینت سیاست در سازمان , قابل ویرایش پاورپوینت سیاست در سازمان , پکیج پاورپوینت سیاست در سازمان,  پاورپوینت سیاست در سازمان , فایل پاورپوینت سیاست در سازمان

پر فروش ترین قالب های وردپرس 

دانلود رساله معماری   پروپوزال

فروشگاه فایل   همکاری در فروش فایل

بهترین سیستم همکاری در فروش 

دانلود پیشینه پایان نامه

 دانلود پاورپوینت سیاست در سازمان

 پکیج پاورپوینت سیاست در سازمان

 خرید پاورپوینت سیاست در سازمان

 سایت پاورپوینت سیاست در سازمان

 بهترین پاورپوینت سیاست در سازمان